Брой 288, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.80827 BGN ↑ 1 GBP = 2.35685 BGN ↑ 1 CHF = 1.84182 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Василев отново игра за Астън Вила

Василев отново игра за Астън Вила

Астън Вила обърна у дома прекия конкурент за оцеляване в елита Уотфорд с 2:1 в междинния 24-и кръг на Висшата лига. Индиана Василев отново получи шанс за изява и влезе като резерва в 77-ата минута на мястото на Трезеге. Само преди няколко дни роденият в САЩ 18-годишен българин дебютира за бирмингамци при равенството 1:1 в гостуването срещу Брайтън, а сега отново получи шанс да се изяви и то пред публиката на Вила.

Трой Дийни (38) изведе „стършелите“ напред в резултата, но допуснаха пълен обрат след почивката. Дъглас Луис (68) изравни, а в добавеното време Тайрън Мингс (90+5) донесе трите точки за Вила.

След успеха си Астън Вила напусна зоната на изпадащите и излезе на 16-а позиция с 25 точки, пращайки Уотфорд на предпоследното място с 23 точки.

Шампионът Манчестър Сити спечели трудно с 1:0 при визитата си на новака този сезон Шефилд в друга мач от кръга. Серхио Агуеро (73) вкара победния гол за „гражданите“.

Челси повеждаше на два пъти срещу останалия с човек по-малко на терена Арсенал, но в крайна сметка съперниците завършиха 2:2 на “Стамфорд Бридж“ в голямото лондонско дерби. В края на миналата година „сините“ обърнаха „топчиите“ и спечелиха с 2:1 на „Емирейтс“, но сега изпуснаха трите точки на свой терен.

Домакините поведоха след гол на Жоржиньо (28-дузпа), а 11-метровият наказателен удар бе отсъден за фаул на Давид Луис срещу Тами Ейбрахам. Бразилецът нямаше какво друго да направи след грешка на Шкодран Мустафи. В крайна сметка Давид Луис бе изгонен с директен червен картон, потвърден и след преглеждането на ситуацията с ВАР.

Изненадващо „топчиите“ изравниха при първата си голова ситуация в мача. Бразилецът Габриел Мартинели (63) преодоля Кепа за 1:1. Шест минути преди края Челси все пак стигна до втори гол, дело на Сесар Аспиликуета (84). Радостта на домакините обаче не бе дълга, тъй като „артилеристите“ изравниха чрез Ектор Белерин (87).