Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пет03042020

Брой 64, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.79335 BGN ↑ 1 GBP = 2.22917 BGN ↑ 1 CHF = 1.85369 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Георги Дерменджиев наблюдава родните клубове в Турция

Георги Дерменджиев наблюдава родните клубове в Турция

Георги Дерменджиев наблюдава родните клубове в Турция

Ще имам разговор с Ивелин Попов, но не мога да кажа предварително какъв ще бъде резултатът, признава селекционерът на националния отбор по футбол

Националният селекционер Георги Дерменджиев даде интервю пред Sportal TV в Турция. Старши треньорът на “лъвовете“ е в Анталия, където гледа множество мачове на родните клубни отбори, за да направи възможно най-добрата селекция. Дерменджиев вярва, че публиката ще бъде 12-ият играч в баража срещу Унгария на 26 март в София. “Не е равномерна подготовката на всички български футболисти, които наблюдавам в Турция. Има разлика, но това зависи от самите треньори. Дали може в полезрението ми да попадне футболист от Втора лига? Да, възможно е. Има един широк кръг от играчи, които наблюдаваме. Ще имам разговор с Ивелин Попов, но не мога да кажа предварително какъв ще бъде резултатът”, признава селекционерът.

„Мисля, че всичко в Левски ще бъде наред и националите от този отбор ще бъдат в оптимална форма за мача, който ще играем през март. Престоят ми начело на Левски беше един добър период за мен”, смята Дерменджиев.

- Как ще коментирате играта на ЦСКА в контролите по време на подготовката на тима в Испания?

- Интересуват ме националните играчи, които сме набелязали, а не резултатите на ЦСКА в контролите. Не е добре, че нямат толкова дълго време положителни резултати в подготвителния период, но не може да се каже точно какъв ще бъде отзвукът от тези контроли в първенството.

- Може ли да попаднат в националния отбор Николай Бодуров, вратарят Владислав Стоянов и Тодор Неделев?

- Всичко зависи само от играчите и от спортната им форма. Предстои да направя преценка кой от вратарите да бъде извикан. Тодор Неделев е един нестандартен футболист, който винаги може да помогне на националния отбор. Надявам се, че до края на март контузията му ще отшуми.

- Притеснявате ли се, че баража с Унгария за Евро 2020 може да не се играе на националния стадион „Васил Левски”?

- Нямам опасения за стадиона, ще домакинстваме в София. Зрителите копнеят да видят България на голям футболен форум. Те ще бъдат нашият 12-ти играч. Оптимист съм, откакто съм начело на отбора, но трябва да бъдем здраво стъпили на земята.

България

Икономика

Бизнесът иска германиския модел за запазване на заетостта

Бизнесът иска германиския модел за запазване на заетостта

В България 60% от нетната заплата на работниците в засегнатите от кризата компании трябва да се поеме от държавата (например от Агенцията по...

Прочети още:

Loading...

Култура

Свят

Австрия, Чехия, Словения и Словакия обявиха маските за задължителни

Австрия и няколко съседни страни вече налагат носенето на маски в магазините или на обществените места и се смятат, образно казано, за пионе...

Прочети още:

Loading...

Земеделие