Брой 126, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.74254 BGN ↑ 1 GBP = 2.17025 BGN ↑ 1 CHF = 1.84113 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Изгониха наш национал в голова битка

Изгониха наш национал в голова битка

Българският защитник на Академия Пушкаш Камен Хаджиев получи червен картон в мача между на неговия тим и Диошдьор от 19-ия кръг на унгарското футболно първенство. Срещата завърши 2:2, а бившият бранител на Берое беше изгонен в 68-ата минута за два жълти картона.

До почивката нямаше голове, но Академия Пушкаш поведе в 49-ата минута с попадение на Йосип Кнежевич. Бенце Ислай изравни в 58-ата минута от дузпа, след което съперниците си размениха по още един гол. За Диошдьор точен беше Габор Молнар (69), а Лайош Хегедюш донесе точката на Академия Пушкаш в добавеното време.

Георги Миланов не влезе в игра за МОЛ Фехервар при гостуването на Дебрецен (1:1). Родният халф остана на пейката, а титуляр за домакините беше бившият нападател на Левски Бабатунде Адениджи. Армин Ходжич откри за МОЛ Фехервар в 27-ата минута, а Адам Боди изравни от дузпа в 81-ата.

Лидер в класирането е Ференцварош, следван от МОЛ Фехервар и Мезьокьовешд-Жори. Академия Пушкаш е на четвърто място.

Житницата на България остана без жито

През тази стопанска година Добричка област поставя своеобразен „рекорд” по ниски резултати, жънат средно по 138 кг пшеница от декар