Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Вт25022020

Брой 291, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.80794 BGN ↓ 1 GBP = 2.33301 BGN ↓ 1 CHF = 1.84512 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Кристиан Димитров подписа с Хайдук до 2023 година

Кристиан Димитров подписа с Хайдук до 2023 година

Кристиан Димитров подписа с Хайдук до 2023 година

Българският национал официално бе представен като футболист на тима от Сплит

Кристиан Димитров официално беше представен като футболист на Хайдук (Сплит). 22-годишният защитник беше привлечен от Ботев (Пловдив) за 450 000 евро и подписа договор до 2023 година. “Много съм щастлив, че идвам в отбор с традиции и големи амбиции. Хайдук е познат в България, неотдавна част от тима беше Георги Терзиев. Треньори на отбора пък са били Красимир Балъков и Иван Вуцов. Наясно съм каква отговорност е да нося бялата фланелка. Нямам търпение да дебютирам“, сподели родният национал.

В същото време медиите в Иран не са на едно мнение за представянето на Николай Бодуров в първия му мач с екипа на Естеглал. Бившият капитан на ЦСКА беше титуляр в двубоя от азиатската Шампионска лига срещу иракския Ал Шорта, завършил 1:1.

Част от изданията отбелязват, че Бодуров е бил стабилен и си е проличало, че има опит в схема с трима централни защитници. Според други коментари българският национал е допуснал няколко грешки, които обаче не са били наказани от домакините.

Старши треньорът на Естеглал Фархад Маджиди сподели, че е доволен от Бодуров, но е наясно, че той ще има нужда от още време, за да се адаптира. Специалистът очаква до няколко седмици българинът да е в перфектна кондиция.

Пред агенция Блиц Николай Бодуров сложи край на спекулациите относно договора му с Естеглал. „Подписах до лятото. Те искаха да е за година и половина, но аз отказах. Даже когато оформяхме документите и трябваше вече да подписваме договора, спортният директор ми предложи контрактът да е за половин година плюс още една. С две думи - да има клауза да го удължим автоматично след края на сезона. Но аз пак отказах, защото е много важно за мен дали ще успея да се адаптирам и дали ще мога да помогна на отбора, който е на висока почит в Иран и е клуб с големи традиции”, заяви Бодуров.

България

Икономика

По следите на парите

По следите на парите

Авторитетното и добре осведомено списание „Економист“ оповести интересна версия за скоропостижната – след едва 15 месеца на поста - оставка ...

Прочети още:

Loading...

Култура

Свят

Земеделие