Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря15072020

Брой 132, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.71941 BGN ↓ 1 GBP = 2.15452 BGN ↓ 1 CHF = 1.82942 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Шампионско посрещане за националките по борба

Шампионско посрещане за националките по борба

Шампионско посрещане за националките по борба

Българските състезателки извоюваха два златни, един сребърен и един бронзов медал на европейското първенство в Рима

Медалистките от европейското първенство по борба в Рим бяха посрещнати с много цветя при завръщането си в София. На шампионата на Стария континент Мими Христова и Миглена Селишка спечелиха титлите, Биляна Дудова взе сребро, а Тайбе Юсеин завоюва бронзов медал. С огромни букети на летище София беше и легендата на класическата борба Александър Томов, президент на клуб Левски. Три от момичетата са именно от неговия клуб - Мими Христова, Миглена Селишка и Тайбе Юсеин, които подобаващо откриха сметката от отличия за тази година. През последните два сезона Тайбе, както и селекционерът на националния тим Петър Касабов, бяха избрани съответно за спортист и треньор номер 1 на Левски.

“Щастлива съм и все още не мога да повярвам какво направих”, заяви шампионката Мими Христова, която стигна до първата си титла при жените от европейско първенства. Досега тя имаше 4 медала от континентални шампионати в по-долните категории, но за първи път се бори при тежките до 65 кг и стигна до златото след победа над бившата националка Елис Манолова (Азербайджан).

“Всъщност нямах намерение да участвам на това първенство и до последните дни не се знаеше дали ще пътувам”, продължи Христова. “Отидох на лагера при момичетата само за да ги подготвя. А стана така, че те ме подоготвиха (усмихва се). За първи път се борихме с Елис, тъй като досега се състезавах при по-леките. Дори не сме се хващали на тренировка. Излязох за срещата напълно освободена, без притеснение. Единственото неприятно беше, че се боря срещу друга българка, която се състезава за друга държава. Но понякого обстоятелствата го налагат, за съжаление”, добави Христова.

Мими разкри, че е качила категорията без особени затруднения. “Наистина се чувствам добре. Вече хапвам, пия кафе спокойна без притеснение, че ще кача тегло и трябва да свалям, за да съм в категорията си. А какво ще се случи оттук нататък, треньорите и федерацията ще го решават. Да, 65 кг е неолимпийска, но пък, ако трябва да качвам още за олимпийската до 68 кг, вече става сложно. Там момичетата свалят от 70 кг, по-тежки са. Сега не мисля за тези неща. Все още ме държи еуфорията от успеха. Не успях при по-леките да взема злато, но ето че се случи в този добър “експеримент”, за което благодаря на треньорите и на федерацията за шанса, който ми дадоха”, завърши Христова.

След кратка почивка националките започват подготовка за олимпийската квалификация в Будапеща, която е от 19 до 22 март. Само финалистките взимат квоти за игрите Токио 2020. До този момент само Тайбе Юсеин има виза за Олимпиадата и няма да се бори в унгарската столица.

Икономика

Loading...

Култура

Свят

Франция отбеляза 14 юли с почит към борещите се с коронавируса

Франция отбеляза 14 юли с почит към борещите се с коронавируса

Отчетоха приноса специално на траурни агенти, продавачи, полицаи, жандарми и пожарникари

Традиционният френски военен парад на “Шанз Елизе” з...

Прочети още:

Loading...

Земеделие