Брой 131, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.72639 BGN ↓ 1 GBP = 2.17464 BGN ↓ 1 CHF = 1.83044 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) ВАР помогна на Юнайтед за историческа победа

ВАР помогна на Юнайтед за историческа победа

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 при визитата си на Челси в дербито от 26-ия кръг и за първи път в 28-годишната история на Висшата лига записа дубъл от успехи срещу “сините“ в един сезон. Антони Марсиал (45) и Хари Магуайър (66) реализираха головете, а попадения на Курт Зума и Оливие Жиру за домакините не бяха признати от ВАР.

Още в 10-ата минута Канте се контузи и мениджърът на домакините Франк Лампард го замени с Мейсън Маунт, а „сините“ продължиха да доминират. След половин час игра Бруно Фернандеш от гостите шутира неточно отдалеч, а пет минути след това Вилиан го преодоля и падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа. Реферът Антъни Тейлър обаче прецени, че това е симулация и показа жълт картон на бразилеца. Точно преди почивката Антони Марсиал (45) смълча „Стамфорд Бридж“, разписвайки се в с глава.

Домакините натиснаха в началото на втората част и в 55-ата минута Кур Зума прати топката във вратата на Де Хеа, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради нарушение на Сесар Аспиликуета срещу Брендън Уилямс. Малко след това Хари Магуайър засече с глава центриране на Фернандеш и удвои аванса на гостите.

Лампард реши да пусне Оливие Жиру, който се появи на мястото на Батшуай и в 77-ата минута се разписа, но ВАР не призна и този гол на домакините заради минимална засада на френския нападател.

В добавеното време дебют за “червените дяволи“ направи Одион Игало. Нападателят е първият нигериец, който облича екипа на Манчестър Юнайтед.

След успеха си Манчестър Юнайтед събра 38 точки и се изкачи на седма позиция, изоставайки на 2 пункта от петия Тотнъм и на 3 от Челси, който остава четвърти.