Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Нед31052020

Брой 99, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.77544 BGN ↓ 1 GBP = 2.17973 BGN ↓ 1 CHF = 1.83079 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Бербатов посочи любимия си партньор в атака

Бербатов посочи любимия си партньор в атака

Димитър Бербатов е играл в атака с фамозни футболисти като Кристиано Роналдо, Уейн Рууни и Роби Кийн. Никой от тях обаче не е идеалният партньор в нападение, когото Бербо да отличава. Бившият голмайстор посочва името на своя съотборник от Байер (Леверкузен) Франса. Той идва от Сао Паоло и се намества в атака до Бербо след “пенсионирането“ на легендата Улф Кирстен. Във втория сезон на “БайАрена“ бразилецът бележи 14 гола в Бундеслигата и дава 13 асистенции. Бербатов пък нанизва 16 шампионатни попадения.

“С Рууни и Кийн се допълвахме. Дори да не говориш много извън терена ти уважаваш другия за това, което прави на игрището“, сподели посланикът на berfair пред Goal. “В Леверкузен имах чудесно партньорство с момче, наречено Франса. Вкарахме много попадения. Унищожихме Байерн с 4:1 в един сезон. Вкарахме по два гола. Той не говореше английски или немски и затова извън терена не си казвахме и думичка. Абсолютно нищо. Наистина нищо. Гледах как играе на терена. Когато стъпехме на игрището, действахме сякаш спяхме заедно! Наслаждавах се да играя с този футболист. Нямаше егоизъм, той беше в по-добра позиция и пак ще ми даде топката. Когато аз му подавах, той вкарваше“, спомня си Бербо.

“Беше като Анди Коул и Дуайт Йорк. Невероятно беше как играехме заедно. Това ми помогна да израсна. Оценявам това, когато играя с по-добри футболисти или такива на моето ниво. Винаги мога да науча нещо“, призна Бербо.

“Не очаквах да стигнем до финала в Шампионската лига с Байер. Не знаех изобщо какво се случва. Просто бях момче на скамейката. Когато не осъзнаваш важността на момента, можеш да спреш да мислиш “Ами ако направя грешка?“. Искаш просто да играеш и да се забавляваш. Това, от което се страхувах, не беше, че играя на финал в Шампионската лига. Бях стреснат от това, че срещам Раул, Зидан, Фиго и Роберто Карлош. Седиш като фен. Влязох на терена в 39-ата минута. Изпитваш респект към играчите и се страхуваш да ги докоснеш. Виждаш го как минава покрай теб и си казваш “Берба, направи му шпагат. Просто се хвърли в краката му“. Но не можеш да си го позволиш, защото ги уважаваш“, разказа той. “Голът на Зидан беше сред най-красивите. Първият - този на Раул, беше най-грозният от всички“, припомня си българинът.

Бербо разказва и за детските години. “Когато бях малко момче в България, повечето на моята възраст пушеха. Казваха ми: “Берба, вземи цигара“. “Не“. Те казваха: “Мъж ли си? Страх ли те е. Не си мъж, ако не пушиш“. Тогава им казвах: “Ще ви покажа. Не се притеснявайте, ще извървя своя собствен път“. Аз избрах този, който исках да бъда“, споделя Димитър Бербатов.

България

Икономика

Култура

Свят

Земеделие

Хлебарският бранш сипе хвалби за новия закон за храните

Хлебарският бранш сипе хвалби за новия закон за храните

Според регистъра, който се води от Агенцията за безопасност на храните, около 680-700 обекта са регистрирани като хлебопроизводители. Според...

Прочети още:

Loading...