Брой 132, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.72639 BGN ↓ 1 GBP = 2.17464 BGN ↓ 1 CHF = 1.83044 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Седем гола за едно полувреме в Бундеслигата

Седем гола за едно полувреме в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) спечели с 6:1 гостуването си на Падербон в мач от 29-ия кръг на германското първенство. “Жълто-черните“ проспаха първото полувреме, но след почивката разбиха съперника си и го засилиха към Втора Бундеслига. Джедън Санчо вкара три гола, а по едно попадение добавиха Торган Азар, Ашраф Хакими и Марсел Шмелцер. От домакините се разписа Уве Хюнемайер. Попаденията заваляха след 54-ата минута, когато Азар бе точен от близка дистанция, след не особено качествена намеса на вратаря на Падерборн.

След този успех тимът на Люсиен Фавър е втори в класирането, на седем точки от лидера Байерн. Падерборн е последен с 19 и спасението изглежда мираж.

Борусия (Мьонхенгледбах) излезе на трето място в класиране на Бундеслигата, след като победи Унион (Берлин) с 4:1. В герой за Борусия се превърна младият Маркус Тюрам, който реализира две попадения.