Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пет10072020

Брой 129, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.72441 BGN ↓ 1 GBP = 2.18151 BGN ↑ 1 CHF = 1.83922 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) БФС разследва срещата Витоша – Царско село

БФС разследва срещата Витоша – Царско село

БФС разследва срещата Витоша – Царско село

Визирам приятелски обаждания, да ги пуснем по симпатия, а не за пари. чисто по съседски, заяви треньорът на „бистришките тигри“ Асен Букарев веднага след мача

Председателят на Комисията по етика и феърплей в БФС ген. Васил Василев разкри, че срещата от efbet Лига между Витоша (Бистрица) и Царско село ще бъде разследвана. “Ние си водим разследване и това е, друго не мога да кажа“, коментира Василев в интервю за Нова ТВ.

Както е известно, тимът на Любослав Пенев победи с 1:0 след гол на Мирослав Будинов. Този успех дава възможност на Царско село да избегне баражите за оставане в елита. След като Черно море и Етър завършиха 2:2 в друга среща от група „А“ класирането е: Черно море – 44 точки, следван от Царско село – 31, Етър – 28 и Витоша – 6. Последните срещи от групата са: Царско село – Черно море и Етър - Витоша.

След двубоя старши треньорът на Витоша Асен Букарев коментира, че преди срещата е имало молби съперникът да спечели. „Видяхте, че ние винаги играем феърплей, както бе и днес. Защото от много места ни търсеха да дадем мача. Да легнем на Царско село и да ги пуснем. Това няма как да стане, докато съм треньор, където и да е. Визирам приятелски обаждания, да ги пуснем по симпатия, а не за пари. Чисто по съседски“, бяха точните думи на Букарев веднага след мача.

Само ден по-късно наставникът на Витоша заяви пред Sportal.bg, че от противниковия клуб никой не го е търсил. “Потвърждавам думите след мача, които казах, че общи познати ми звъняха. Разговорите бяха неофициални в неформална обстановка. В съвсем приятелски тон са ме питали дали няма да играем по-лежерно, да не се напрягаме толкова. Дали няма да пуснем повече юноши. В нито един момент не обвинявам клуба Царско село, тъй като не сме говорили с тях. Ние ще играем винаги на 100%, както ще бъде и в четвъртък срещу Етър“, сподели Букарев пред Sportal.bg.

Собственикът на Царско село Стойне Манолов бе категоричен, че клубът му не е влизал в контакт с Витоша (Бистрица), за да се опита да спечели мача.

“Вижте няка какво да кажа по темата. Не е приятно, че ни замесват. Нека Асен Букарев да обясни какво визира, питайте него. Аз с никого не съм говорил. Да обясни Букарев какво означава приятели или приятелски кръгове. Наши познати, които са симпатизанти на Царско село, може и да са водили разговори. Клубът ни обаче не е правил никаква интервенция“, коментира пред Sportal.bg Стойне Манолов.

България

Икономика

Loading...

Култура

Кинофестивалът във Венеция ще се проведе с промени

Кинофестивалът във Венеция ще се проведе с промени

Директорът на проявата Алберто Барбера изрази задоволството си, че форумът ще се проведе при минимално съкращаване на кинотворбите. Шоуто ще...

Прочети още:

Loading...

Свят

В Германия приеха стратегията за равенство между половете

В Германия приеха стратегията за равенство между половете

Ще се намалява разликата в трудовите възнаграждения на жените и мъжете

Германското правителство одобри планираната стратегия, която цели да н...

Прочети още:

Loading...

Земеделие