Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пет10072020

Брой 129, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.72441 BGN ↓ 1 GBP = 2.18151 BGN ↑ 1 CHF = 1.83922 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Уволнението на Хубчев ще струва скъпо на Левски

Уволнението на Хубчев ще струва скъпо на Левски

Уволнението на Хубчев ще струва скъпо на Левски

„Сините“ ще трябва да изплатят на специалиста над 100 000 лева

Уволнението на треньора Петър Хубчев ще струва скъпо на Левски. “Сините“ ще покрият неплатените заплати на специалиста за последните месеци, а освен това ще платят и неустойка. Това призна мажоритарният собственик на Левски Наско Сираков, който щом взе акциите, уволни Хубчев. “Проведохме разговор с Хубчев и неговия адвокат. Ще трябва да му изчистим заплатите, които е заработил, докато е бил треньор. Освен това ще му платим и неустойка“, заяви Сираков пред Канал 3. Според груби изчисления уволнението на Хубчев ще струва на „сините“ над 100 хиляди лева.

В същото време Левски спечели с 2:1 при визитата си на Берое в двубой от 28-ия кръг на efbet Лига и задмина ЦСКА на второто място в класирането на първата шестица. „Сините“ имат 53 точки, „червените“ – 52, Локомотив (Пд) – 50, а Славия – 49. Тези четири отбора ще спорят и за местата в Лига Европа в оставащите до края на шампионата още три кръга.

Мартин Камбуров (34) реализира гол №233 в елита и рекорден №24 във вратата на “сините“, но ветеранът бе засечен от Найджъл Робърта (22, 72), който с двете си попадения донесе победата за столичани .

За вратаря Милан Миятович и Хали Тиам това бе последен мач със синия екип, след като договорите им изтичат на 30 юни и няма да бъдат подновени. Стражът обяви, че е подписал договор с унгарския МТК Будапеща. “За мен това бе най-добрата година в кариерата ми. Щастлив съм, че играх в Левски. Искам да похваля публиката. Иначе мачът беше много тежък, бяхме изморени, но вкарахме голове и успяхме да победим. Много важна победа за нас. Трудих се много, надявам се престоят ми да е бил успешен и клубът да е доволен от мен. Радостен съм, че си тръгвам с победа. Дано Левски задържи позицията си. Отивам в Унгария, в МТК Будапеща“, сподели Миятович.

„Разговарях с хората в Левски, но нищо не бе ясно. Не ми казаха дали ще ме задържат. Не можех да чакам и приех да отида в МТК. Играчите на Левски показаха разбиране. Държат добър ритъм. Най-добрият ми спомен е мачът, в който елиминирахме Лудогорец за Купата“, добави вратарят.

Левски ще предложи нов договор на Мартин Райнов. Това обяви треньорът на “сините“ Георги Тодоров. Настоящият контракт на универсалния футболист изтича днес, но ще бъде удължен.

България

Икономика

Loading...

Култура

Кинофестивалът във Венеция ще се проведе с промени

Кинофестивалът във Венеция ще се проведе с промени

Директорът на проявата Алберто Барбера изрази задоволството си, че форумът ще се проведе при минимално съкращаване на кинотворбите. Шоуто ще...

Прочети още:

Loading...

Свят

В Германия приеха стратегията за равенство между половете

В Германия приеха стратегията за равенство между половете

Ще се намалява разликата в трудовите възнаграждения на жените и мъжете

Германското правителство одобри планираната стратегия, която цели да н...

Прочети още:

Loading...

Земеделие