Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря22112017

Брой 226, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66908 BGN1 GBP = 2.21003 BGN1 CHF = 1.68012 BGN
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) Канцлерът на Австрия разнася пици, за да получи обратна връзка с избирателите

Канцлерът на Австрия разнася пици, за да получи обратна връзка с избирателите

Канцлерът на Австрия Кристиан Керн прекара цяла вечер в разнасяне на пици във Виена, за да установи обратна връзка с избиратели и да научи какви са тревогите им, което засилва предположенията, че неговата Австрийска социалдемократическа партия се готви за предсрочни избори, предаде ДПА.

Керн облече червена униформа на разносвач на пици и посети ищо неподозиращи семейства, с които обсъди политически въпроси. Обиколката бе записана на видеоклип, който бе пуснат в страницата на Керн във Фейсбук. За първия час клипът е гледан близо 70 000 пъти.

Рекламният ход на Керн породи стотици коментари онлайн, повечето положителни. Някои потребители се запитаха дали Керн не се интересува повече от връзки с обществеността, отколкото от истинска работа, а един нарече видеоклипа “пица популизъм“.

Австрия е в неофициална предизборна кампания, въпреки че редовните парламентарни избори са чак през есента на 2018 г. Лидерите на социалдемократите и на десноцентристката Австрийска народна партия отричат, че коалиционното им правителство планира да свика предсрочни избори. Някои партийни представители обаче обсъждат този вариант, а Керн вече организира други прояви, подобни на тази с разнасянето на пица, които са типични за предизборна кампания.

България

Икономика

Култура

Спорт

Григор пред CNN: Горд съм, че съм българин

Григор пред CNN: Горд съм, че съм българин

Играх за моята страна, заяви 26-годишният Димитров

Григор Димитров гостува в студиото на медийния гигант CNN след впечатляващия си и историче…

Прочети още:

Loading...

Земеделие