Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон25062018

Брой 124, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.67911 BGN1 GBP = 2.23108 BGN1 CHF = 1.69571 BGN
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) Анкета: 55 на сто от испанците искат предсрочни парламентарни избори

Анкета: 55 на сто от испанците искат предсрочни парламентарни избори

Над половината от испан­с­ките гласоподаватели искат пред­с­рочни пар­ламен­тарни избори, според резул­татите от социологическа анкета, оповес­тени вчера, предаде Рой­терс. Ман­датът на правител­с­т­вото на мал­цин­с­т­вото, ръководено от дяс­ноцен­т­рис­т­ката Народна пар­тия на премиера Мариано Рахой, изтича през 2020 г., но 55 % от анкетираните каз­ват, че искат нови избори. В аналогично проуч­ване през октом­ври обявилите се за пред­с­рочни избори бяха 49 %.

Анкетата е нап­равена от инс­титута Мет­рос­копия за в.“Паис“ между 6 и 8 октом­ври, когато бив­шият каталун­ски премиер Кар­лес Пуч­демон, чието правител­с­тво беше увол­нено от Рахой, продъл­жаваше от Брюк­сел кам­панията си за независимост на автоном­ната област. Същев­ременно в интервю за бел­гийс­кия в. “Соар“ Пуч­демон уверява, че е въз­можно и друго решение освен независимостта на Каталуния и че продъл­жава да се обявява за пос­тигане на споразумение с Мад­рид. “Аз съм склонен и винаги съм бил склонен да приема реал­ността на други отношения с Испания“, посочва Пуч­демон и уточ­нява, че е готов да приеме друго решение освен това за независимостта.

България

Икономика

Култура

Спорт

Земеделие

САРА с мрачни прогнози за житото

САРА с мрачни прог­нози за житото

Пшеницата от новата реколта може да поевтинее до 232 лв. за тон, а средните добиви да падат със 17 %

С около 18% ще намалеят през 2018 година…

Прочети още:

Loading...