Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря22112017

Брой 226, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66908 BGN1 GBP = 2.21003 BGN1 CHF = 1.68012 BGN
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) Путин и Ердоган ще работят съвместно за разрешаването на сирийската криза

Путин и Ердоган ще работят съвместно за разрешаването на сирийската криза

Путин и Ердоган ще работят съвместно за разрешаването на сирийската криза

Руска компания ще строи и ще открие през 2023 г. първата АЕЦ в Турция

Руският президент Владимир Путин каза, че Русия и Турция са съгласни, че е необходимо увеличаването на усилията за постигане на напредък към политическо уреждане на сирийската криза, предаде ТАСС.

“Разбира се, днес обсъждахме и проблема за уреждането на кризата в Сирия. Върху фона на постигнатите успехи в борбата с тероризма ние с господин президента на Турция Ердоган сме солидарни, че е необходимо да се увеличат усилията за осигуряване на дългосрочна нормализация в тази страна“, каза Путин на обща пресконференция с Ердоган след преговориите им Сочи, продължили 4 часа.

Путин заяви, че работата на Русия с Турция и Иран по сирийския въпрос дава конкретни резултати в Сирияп.

Ердоган заяви, че преговорите за Сирия в Астана са създали почва за политическо уреждане на сирийската криза.

“Срещите в Астана, а също и меморандумът за създаване на зони за деескалация в Сирия, смятам, са допринесли до известна степен за намаляване на насилието в този регион. Ние постигнахме съгласие, че към настоящия момент има почва, за да се съсредоточим върху политическо решение на въпроса“, каза Ердоган.

Същевременно Путин и Ердоган обсъдиха мерки за ликвидиране на оставащите ограничения пред доставките на редица стоки, съобщиха на обща пресконференция двамата лидери.

Путин е констатирал практически пълното възобновяване на икономическите отношения между двете страни, което се потвърждава и от растящите показатели за стокообмена. За 10 месеца на настоящата година ръстът е от 36 процента.

Путин заяви освен това, че двете страни планират първият реактор на АЕЦ Аккую в Турция, който руската компания “Росатом” ще изгражда, да заработи през 2023 г.

България

Икономика

Култура

Спорт

Григор пред CNN: Горд съм, че съм българин

Григор пред CNN: Горд съм, че съм българин

Играх за моята страна, заяви 26-годишният Димитров

Григор Димитров гостува в студиото на медийния гигант CNN след впечатляващия си и историче…

Прочети още:

Loading...

Земеделие