Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон16072018

Брой 138, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.67983 BGN1 GBP = 2.21028 BGN1 CHF = 1.67108 BGN
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) Изгоненият от Украйна Саакашвили бил посрещнат радушно в Полша

Изгоненият от Украйна Саакашвили бил посрещнат радушно в Полша

Изгоненият от Украйна Саакашвили бил посрещнат радушно в Полша

Бившият грузински президент се закани да свали властта в Киев

Бив­шият президент на Грузия и лидер на украин­с­ката пар­тия “Движение на новите сили“ Михаил Саакаш­вили заяви, че в Полша му е предос­тавена дър­жавна охрана, предаде ТАСС.

Екс­т­радираният в понедел­ник в Полша от Украйна политик заяви в интервю за грузин­с­ката телевизия “Рустави-2“, че е бил “пос­рещ­нат много топло в Полша“.

“Приеха ме гос­топ­риемно, имах вече среща с депутати от пол­с­кия пар­ламент и раз­говор с ръковод­с­т­вото на вън­ш­ното минис­тер­с­тво на страната, предос­тавиха ми дър­жавна охрана“, пох­вали се Саакаш­вили.

Той каза, че в понедел­ник е бил задър­жан в Киев в грузин­с­кия рес­торант “Сулугуни“.

“После ме докараха с хеликоп­тер на киев­с­кото летище “Борис­пол“, а оттам с час­тен самолет ме изп­ратиха за Полша“, раз­каза политикът, като нарече дейс­т­вията на украин­с­ките власти “неп­равомерни“.

Саакаш­вили добави, че смята в бъдеще отново да се върне в Украйна и че е “решен да продължи мир­ната борба за смяна на властта в Украйна и в Грузия“. Той обеща да раз­каже за бъдещите си планове на прес­кон­ферен­ция по-късно и съобщи, че планираният за 18 фев­руари поход на негови под­дръж­ници в Киев няма да бъде отменен.

Меж­дув­ременно глав­ната прокуратура на Грузия напомни, че искането й към Полша за екс­т­радиране на Саакаш­вили, отп­равено още през август м.г, преди той да се върне незаконно в Украйна, остава в сила. Това съобщи грузин­с­ката минис­търка на правосъдието Тея Цулукиани в телевизионно интервю, цитирано от ТАСС.

“Раз­бира се, ние не можем да поис­каме от Полша да реагира още днес или утре, тъй като в европейс­ките страни, както и у нас, така и в Полша и в Западна Европа, същес­т­вуват съот­ветни правови процедури…, и е нужно време“, каза минис­тър­ката.

България

Вежди Рашидов дарява заплатата си за онкоболна млада жена

Вежди Рашидов дарява зап­латата си за онкоболна млада жена

Пред­седателят на пар­ламен­тар­ната комисия по кул­тура Вежди Рашидов съобщи днес, че дарява 3000 лева за лечението на тежко бол­ната Надежда Ого…

Прочети още:

Loading...

Икономика

Странджа се опълчи на властта

Стран­джа се опълчи на властта

Премиерът Бойко Борисов не посмя да отиде при гневните земеделци, пострадали от опасната болест по животните им

Премиерът Бойко Борисов изпра…

Прочети още:

Loading...

Култура

Спорт

Loading...

Земеделие

Защо плаче баба Дора?

Защо плаче баба Дора?

Цял месец държавните чиновници не могат да кажат как опасната болест по овцете и козите е дошла у нас

Защо баба Дора плаче, а хората си скубя…

Прочети още:

Loading...