Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет15112018

Брой 220, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) Авария в ракетата носител осуети старта на руски космически кораб

Авария в ракетата носител осуети старта на руски космически кораб

Авария в ракетата носител осуети старта на руски космически кораб

Двамата астронавти - Алексей Овчинин и Ник Хейг - са невредими

Авария в ракетата носител стана при старта от космодрума “Байконур“ на космическия кораб “Союз МС-10“ към Международната космическа станция (МКС). Спускаемият апарат с двама души на борда се приземи успешно и те са в безопасност, предаде ТАСС.

Спасителните екипи са видели кораба да се спуска с парашут към земята. Телевизията на НАСА съобщи, че двамата астронавти — Алексей Овчинин и Ник Хейг — са добре. С двамата бе установен контакт. Екипажът се е приземил на 20 км източно от Жезказган в Казахстан.

Спасителите са стигнали до мястото на приземяването с 4 хелкоптера.

Проблемът е възникнал в ракетата носител По предварителна информация аварията е свързана с първата степен на ракетата. Според източник от НАСА екипажът е изпитал натоварване от 6 G. За сравнение при старта космонавтите изпитват натоварване между 1 и 7 G.

Предприето е разследване за установяване на причините за аварията. Руският лидер Владимир Путин е поискал цялата информация. Източник от ракетно-космическия сектор заяви пред Интерфакс, че причината за аварията може да е свързана с лош монтаж на централния блок на ускорителя.

Източник разкри пред РИА Новости, че по предварителна информация аварията е в резултат на удар на един от четирите блока на първата степен по корпуса на втората степен, което довело до аварийно изключване на двигателя на втората степен и отделяне на кораба с екипажа. Аварията е станала на 165-ата секунда от полета.

Друг източник съобщи пред ТАСС, че екипажът на Международната космическа станция има достатъчно запаси и отменената мисия няма да засегне операциите. Руският вицепремиер Юрий Борисов изрази надежда, че САЩ ще се отнесат с разбиране във връзка с инцидента. Той добави, цитиран от “Интерфакс“, че полетите ще бъдат временно прекратени до приключване на разследването.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Бербо сподели какво мисли за това - дали е готов за ново предизвикателство

“Аз имам много амбиции, свързани с различни неща. Да ръководиш цел…

Прочети още:

Loading...

Земеделие