Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пет18102019

Брой 202, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.774 BGN ↓ 1 GBP = 2.25951 BGN ↑ 1 CHF = 1.77851 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) ООН може да остане без пари за заплати през ноември

ООН може да остане без пари за заплати през ноември

ООН може да няма достатъчно пари за заплати на служителите следващия месец, ако държавите членове не платят дължимите вноски, заяви генералният секретар Антониу Гутериш, цитиран от Ройтерс.

“Този месец ще достигнем най-големия дефицит през десетилетието. Има опасност да влезем в ноември без достатъчно пари за покриване на разплащателната ведомост“, каза Гутериш пред бюджетната комисия на Общото събрание на ООН. “Нашата работа и нашите реформи са застрашени“, заяви той.

Гутериш каза, че ако не е полагал усилия от януари насам за намаляване на разходите, ООН нямало да има средства за годишната сесия на Общото събрание миналия месец.

САЩ са държавата, която внася най-много пари в ООН - те са осигурили 22 процента от възлизащия на над 3,3 млн. долара редовен бюджет за 2019 г., от който се плаща за политически, хуманитарни, икономически дейности, разоръжаване, социални въпроси и комуникации.

Вашингтон дължи около 674 млрд. долара за бюджета за 2019 г.

България

Икономика

Култура

Спорт

Шефът на реферите не бил задържан, а само разпитван

Шефът на реферите не бил задържан, а само разпитван

„Не съм арестуван, не съм и задържан. Просто бях извикан на разпит. Това е важна истината и моля медиите да не я преувеличават”, заяви пред ...

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Скандал със заразени немски колбаси изправи ЕС на нокти

Заразено с листерия месо доведе до смъртта на трима германци. Още 37 души се предполага, че са се разболели от бактерията, съобщава Euroacti...

Прочети още:

Loading...