Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря22112017

Брой 226, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66908 BGN1 GBP = 2.21003 BGN1 CHF = 1.68012 BGN
Back Вие сте тук:Начало Земеделие (2) Проф. Байкова: Боядисаните мандарини могат да предизвикат алергии

Проф. Байкова: Боядисаните мандарини могат да предизвикат алергии

Проф. Байкова: Боядисаните мандарини могат да предизвикат алергии

Боядисаните мандарини, за които потребители алармираха, че се предлагат в търговската мрежа, могат да предизвикат алергии при децата, съобщи в ефира на БНТ проф. Донка Байкова – специалист по хранене и диететика. По думите й е добре плодовете да се измиват със сапун и четка и преди консумация. Оцветените мандарини предизвикаха сериозен отклик в социалните мрежи. Покриването им с боя има за цел да ги направи по-атрактивни за потребителите и да направи плодовете да изглеждат по-сочни, предлагат се в големи търговски вериги на преференциална цена. Оцветените плодове боядисват ръцете и при измиване се отмива целия цвят на плода, припомнят от Националната телевизия .

Боядисването на цитруси не е забранено, но повърхностната обработка може да се извършва само с определени вещества, уточняват от Агенцията по храните. От там посочват, че веществата са напълно безвредни и са всъщност цветни восъци и гланциращи агенти с органичен произход, които не проникват под кората на плода.

България

Икономика

Култура

Спорт

Григор пред CNN: Горд съм, че съм българин

Григор пред CNN: Горд съм, че съм българин

Играх за моята страна, заяви 26-годишният Димитров

Григор Димитров гостува в студиото на медийния гигант CNN след впечатляващия си и историче…

Прочети още:

Loading...

Свят