Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря22112017

Брой 226, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66908 BGN1 GBP = 2.21003 BGN1 CHF = 1.68012 BGN
Back Вие сте тук:Начало Земеделие (2) Още два зубъра заселиха в Източните Родопи

Още два зубъра заселиха в Източните Родопи

Още два зубъра заселиха в Източните Родопи

Броят на европейските бизони, доскоро напълно изчезнали от страната, нарасна с още две животни в Източните Родопи. Зубрите са настанени в дивечовъден участък “Студен кладенец“ и в момента се адаптират, обясняват от фондация “По-диви Родопи“. Връщането на европейския бизон в Родопите е част от дейностите за възстановяване и опазване на дивата природа на Стария континент на европейската мрежа “Rewilding Europe“, част от която са и “По-диви Родопи“. Новите попълнения са дарение от зоопарка в Зул, Германия. След пристигането си животните са настанени в “адаптационна ограда“, за да могат да се приспособят към новите условия и привикнат към местната храна, а експерти от екипа на “По-диви Родопи“ ги наблюдават ежедневно. След това ще започне постепенна социализация на новите животни към зубрите, които вече обитават “Студен кладенец“. Животните са млади и се очаква по-лесно да се приспособят към новия си дом. Христо Христов от фондацията разказва, че адаптацията им върви добре, те вече се хранят с листа и клони от местни видове дървета и храсти и пасат. “Въпреки че са отделени, новите животни постепенно започнаха да се опознават и да комуникират с местните зубри.“

Зубърът е най-голямото тревопасно животно в Европа и ключов вид за отворените горски екосистеми. В “Студен кладенец“ зубрите съжителстват с елени лопатари, благородни елени, вълци, лешояди и още много редки и застрашени видове животни и птици.

България

Икономика

Култура

Спорт

Григор пред CNN: Горд съм, че съм българин

Григор пред CNN: Горд съм, че съм българин

Играх за моята страна, заяви 26-годишният Димитров

Григор Димитров гостува в студиото на медийния гигант CNN след впечатляващия си и историче…

Прочети още:

Loading...

Свят