Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пет16112018

Брой 221, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало Земеделие (2) Евросубсидии за напояване и опрашване поиска евродепутатът Момчил Неков

Евросубсидии за напояване и опрашване поиска евродепутатът Момчил Неков

Евросубсидии за напояване и опрашване поиска евродепутатът Момчил Неков

Приехме доклад за пчеларския сектор, но смятам, че ние трябва да продължим и това да бъде финансово подплатено в новата Обща селскостопанска политика (ОСП). Предлагам да има директно плащане на пчелно семейство за опрашване. Това обяви евродепутатът Момчил Неков по време на обсъждането на бъдещата ОСП в Комисията по земеделие и развитие на селските райони към Европейския парламент. Неков обърна внимание на своите колеги и експерти, че трябва да се вземе под внимание липсата на финансова подкрепа за опрашването в бъдещата ОСП. „Близо 80% от растителните видове отглеждани в Европа имат нужда от опрашване, затова смятам, че е съвсем естествено да има директни плащания за опрашване“, коментира Неков.

При обсъждане на новата ОСП, евродепутатът се обяви за целенасочена политика към подпомагане на напояването. „Необходимо е да има развойна дейност в областта, както и финансово подпомагане на държавите-членки, за да може селското стопанство в страните да бъде осигурено с воден ресурс“, заяви Момчил Неков, цитиран от пресофиса си.

Той постави и въпроса за перспективите на овцевъдството и козевъдството в ЕС и попита какви са действията в подкрепа на тези чувствителни сектори. „При условие, че се отваряме към целия свят, сключваме споразумения с трети страни, и премахнем квотите, това означава, че ще има голям натиск към животновъдите в определени държави-членки и така ние обричаме на фалит цели отраслови сектори, които са били традиционни за тези държави. Смятам, че тук трябва да има много ясна и обоснована политика за подпомагане“, подчерта Момчил Неков.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Бербо сподели какво мисли за това - дали е готов за ново предизвикателство

“Аз имам много амбиции, свързани с различни неща. Да ръководиш цел…

Прочети още:

Loading...

Свят