Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Съб15082020

Брой 154, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.65286 BGN1 GBP = 2.16418 BGN1 CHF = 1.81364 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) И приемната грижа у нас се превърна в търговия

И приемната грижа у нас се превърна в търговия

И приемната грижа у нас се превърна в търговия

В Северозападна България дават деца на приемни родители срещу комисионна

Притис­нати от дъл­гогодиш­ния недоимък и без­работица, в Северозападна Бъл­гария са превър­нали прием­ната грижа за деца от домове в биз­нес, показа репор­таж на Нова телевизия. Прин­ципът е прост. Караш курс за приемен родител и ако имаш къс­мет, дър­жавата нас­танява в дома ти дете в риск. Грижиш се за него и получаваш зап­лата. Поне 600 лева — цяло със­тояние в най-бедния край на бъл­гария. Шан­сът за дете и пос­тоянен доход, зависи от Иванка Каменова — дос­коро шеф на отдел за зак­рила на детето, сега — социален работ­ник. Вис­шият интерес на децата обаче си има цена. Будинка я плаща преди три години. Приемен родител е и чака за дете. Тогава се среща с Иванка Каменова. „Тя казва, че домовете не си дават децата, защото като ги зак­риват, все едно няма откъде да се препитават инс­титуциите. Тя все едно си ти казва — тя ще ми прави услуга, но и аз трябва да й нап­равя услуга. Услуга за услуга. Трябва да й дадем как­вото й е необ­ходимо, за да ми помогне. 300 лева ми е поис­кала. Дадох й ги, нямах друг шанс, нямах друг избор“, раз­казва прием­ният родител Будинка Ангелова. Будинка започва да отг­лежда едномомиченце, но билогич­ната майка на детето решава да си го върне. Иванка Каменова живее в Крива бара. Там нас­танява 14 деца и прев­ръща мал­кото населено място в своеоб­разен рекор­дьор. В нито едно друго село от областта няма тол­кова нас­танени деца. Няма тол­кова деца и в целите общини Бер­ковица, Бой­чиновци, Въл­чед­ръм, Вър­шец, Георги-Дамяново, Мед­ковец, Чип­ровци и Якимово. Повече са децата един­с­т­вено в градовете Лом и Мон­тана. Населението там обаче е с няколко десетки хиляди отгоре. Прием­ните родители в Крива бара също са в пъти повече от сред­ното за областта, но не смеят да говорят.

България

Икономика

Култура

Спорт

Херо гони рекорд в бъл­гар­с­кия фут­бол

В двубоя срещу един от бив­шите си клубове — Лев­ски, нас­тав­никът на Берое Димитър Димитров-Херо стана вторият старши треньор в историята на б…

Прочети още:

Loading...

Свят

Демонстрациите в Беларус не стихват пети пореден ден

Демон­с­т­рациите в Беларус не стих­ват пети пореден ден

7000 души са задържани от неделя 0 “Комерсант“: Страната се раздели на арестуващи и арестувани

Демон­с­т­рациите в Беларус продъл­жават вече …

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Loading...