Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Брой 188, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало България (2) БСП издигна Донка Михайлова за нов мандат като кмет на Троян

БСП издигна Донка Михайлова за нов мандат като кмет на Троян

БСП издигна Донка Михайлова за нов мандат като кмет на Троян

БСП издигна кан­дидатурата на Донка Михай­лова за трети ман­дат като кмет на Троян.

За това съобщи самата тя във фейс­бук.

“За трети път официално беше издиг­ната кан­дидатурата ми за кмет на Община Троян. Не взех лесно решението да се кан­дидатирам за пореден път. Мисля, че бях без­ком­п­ромисна в самооцен­ката си — и за пос­тиженията, и за пропус­ките. Получих силна под­к­репа от съмиш­лениците и уважението на по-голяма част от опонен­тите, с които обсъдих това решение. Надявам се да съм права. Заради себе си и заради троянци“, написа Михай­лова в социал­ната мрежа.

От чер­вената организация в Троян съоб­щават, че номинацията на Михай­лова е била утвър­дена официално на общин­ска кон­ферен­ция, на която са присъс­т­вали народ­ните пред­с­тавители на БСП от региона Милко Недял­ков и Вален­тина Алек­сан­д­рова, пред­седателят на облас­т­ния съвет на БСП Минчо Казан­джиев, кан­дидатът за кмет от БСП за община Априлци Деница Николова. 

На кон­ферен­цията е била утвър­дена и лис­тата за общин­ски съвет­ници, както и кан­дидати за кметове на села, в които ще има избор. 

Водач на лис­тата от 29 кан­дидати за съвет­ници е Михай­лова, а пред­седателят на БСП Троян Росен Веселинов е втори. 

Определени са и кан­дидатите за кметове на селата Орешак, Калейца, Голяма Желязна, Шип­ково, Черни Осъм и Врабево. Остава да бъдат уточ­нени кан­дидатурите на кметове за селата Деб­нево, Борима и Бели Осъм, съоб­щават от облас­т­ния съвет на БСП.

Донка Михай­лова е родена на 20 април 1959 г. в Троян. Завър­шва специал­ност „Финанси и кредит“ в Стопан­ска академия „Димитър А. Ценов“ в Свищов. 

Народен пред­с­тавител в 40-то Народно съб­рание от Ловеч.

Икономика

Нови бандероли за алкохола и цигарите

Нови бандероли за алкохола и цигарите

Тютюневите изделия и бутилираните алкохолни напитки ще се продават с нов бан­дерол от 1 януари 2022 г. В съот­вет­с­т­вие с чл. 64, ал. 6 от Зако…

Прочети още:

Loading...

Култура

Паметник на Никола Манев издигнаха в Чирпан

Чир­пан е домакин на Праз­ници на изкус­т­вата „Никола Манев“. В рам­ките на тър­жес­т­вата на церемония на 22 сеп­тем­ври бе официално отк­рит паметни…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Пълен паритет във Вечното дерби след мачове за Купата

Пълен паритет във Вечното дерби след мачове за Купата

Съпер­ниците ще се изп­равят един срещу друг на национал­ния стадион в неделя, 26 сеп­тем­ври, от 16:30 часа.

„Тема Спорт“ провери архивите, з…

Прочети още:

Loading...

Земеделие