Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Съб15082020

Брой 154, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.65286 BGN1 GBP = 2.16418 BGN1 CHF = 1.81364 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Говорителят на Фон дер Лайен: Демонтирането на микрофоните за журналисти не е необходимо

Говорителят на Фон дер Лайен: Демонтирането на микрофоните за журналисти не е необходимо

Говорителят на Фон дер Лайен: Демонтирането на микрофоните за журналисти не е необходимо

Фор­матът изяв­ления без въп­роси е поз­нат на жур­налис­тите и те го приемат за част от протокола, но физичес­кият демон­таж на мик­рофоните е крайна мярка и израз на неуважение към пред­с­тавителите на медиите

Демон­тирането на мик­рофони не е необ­ходимо, за да се спази фор­мата на среща с медиите, при който има само кратки изяв­ления без въп­роси и отговори, заявява в пис­мен отговор до „Дарик“ говорителят на Урсула фон дер Лайен — Йенс Флос­дорф. За демон­тираните в залата на МС мик­рофони при съв­мес­т­ните изяв­ления на Фон дер Лайен и Борисов първо съобщи „Дарик радио“, припомня Епицентър.бг.

Според говорителят, в такава ситуация е нор­мално медиите да задават въп­роси, а е решение на политиците, дали да отговорят или не. Флос­дорф под­черта, че условията на всяко посещение на новия пред­седател на ЕК Фон дер Лайен досега – във Фран­ция, Полша, Хър­ват­ска, Италия, Испания и Бъл­гария, са едни и същи, уточ­нява Епицен­тър. Не стига, че новият пред­седател на ЕК дойде у нас да ни покаже отношението си, не ми се щеше да ѝ нап­равим някой скан­дал, комен­тира премиерът Бойко Борисов на прес­кон­ферен­ция в цен­т­ралата на ГЕРБ вчера. Той изтъкна, че никога не е бягал от въп­роси. Имаме мик­рофони, вед­нъж се е случило и то такова беше изис­к­ването. И тука има мик­рофони и нав­сякъде има. Не съм бягал от въп­роси, припомни премиерът. Пред­седателят на еврокомисията е изб­рана, но още не е кон­с­т­руирана комисията, не е официално завър­шено всичко. И аз го казах там пред вас, не съм го скрил от присъс­т­ващите, каква е причината, комен­тира случая Борисов. Убеден съм, че Бъл­гария ще има добър ресор. Убеден съм, че след като Щатите, Русия, Китай, Европа под­к­репиха Крис­талина Геор­гиева, тя сега е в Египет, със сигур­ност моя приятел генерал Сиси ще я под­к­репи и в един момент Бъл­гария може да има пред­седател на Меж­дународ­ния валутен фонд. Би било също голяма оценка за Бъл­гария, каза още премиерът. Нак­рая той се пошегува като нап­рави с ръце знак за край и каза – „прибирам мик­рофоните“ и загаси коп­чето на мик­рофона пред него. Фор­матът изяв­ления без въп­роси е поз­нат на жур­налис­тите и те го приемат за част от протокола, но физичес­кият демон­таж на мик­рофоните е крайна мярка и израз на неуважение към пред­с­тавителите на медиите, комен­тира още Епицентър.бг.

България

Икономика

Култура

Спорт

Херо гони рекорд в бъл­гар­с­кия фут­бол

В двубоя срещу един от бив­шите си клубове — Лев­ски, нас­тав­никът на Берое Димитър Димитров-Херо стана вторият старши треньор в историята на б…

Прочети още:

Loading...

Свят

Демонстрациите в Беларус не стихват пети пореден ден

Демон­с­т­рациите в Беларус не стих­ват пети пореден ден

7000 души са задържани от неделя 0 “Комерсант“: Страната се раздели на арестуващи и арестувани

Демон­с­т­рациите в Беларус продъл­жават вече …

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Loading...