Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Брой 239, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало България (2) Борисов пак ни плаши с криза, примоли се за национално единение

Борисов пак ни плаши с криза, примоли се за национално единение

Борисов пак ни плаши с криза, примоли се за национално единение

В началото на правител­с­т­веното заседание вчера премиерът Бойко Борисов нап­рави традицион­ното си изказ­ване, в което обяви: „Винаги съм под­к­репял протес­тите. В петък пред МС нямаше кон­т­рап­ротест, а хора дой­доха да поз­д­равят правител­с­т­вото за свър­шената работа, за влизането в чакал­нята на еврозоната”, заяви Борисов, отричайки очевид­ния . факт за организиран от ГЕРБ кон­т­рап­ротест с масово учас­тие на докарани с автобуси роми и дър­жавни чинов­ници

Според Борисов: „Разединението е тол­кова силно, че не знам как ще преживеем месеците на пан­демията. 

Записи, чек­ме­джета — това са ком­п­ромати. Трябва единение и съг­ласие. Винаги съм бил на страната на протес­тиращите, мъчно ми е много за разединението на нацията, което е тол­кова силно, че не знам как ще преоод­леем след­ващите месеци. Бъл­гария е може би един­с­т­вената дър­жава в света, която смята, че няма коронавирус“, каза Борисов и допълни: „Икономичес­ката криза идва с огромни тем­пове и то в цял свят, от Америка до Европа, и нито един индикатор не дава, че ще се подобри ситуацията. Тогава икономичес­ките и социал­ните искания ще станат повече, а нито сме спрели проек­тите и увеличението на доходите, правим всичко, за да не ни удари силно тази криза“, отчете премиерът.

”С огромни усилия приход­ните аген­ции под­дър­жат това, което имаме. Влизайки в тази криза, дър­жавата трябва да бъде много кон­солидирана. Имам идеи в тази посока, но ме спира Съветът на лидерите на ЕС в петък и събота. Това ще бъде най-важния съвет, ще бъдем на живо, за да договорим бюджета. Успяхме да се преборим да се планират повече пари за Бъл­гария и сега трябва да го отс­тоим“, категоричен бе Борисов, който пътьом заб­рани на правосъд­ния минис­тър Данаил Кирилов да пише срещу протес­тиращите във Фейс­бук.

Икономика

Loading...

Култура

Спорт

Сестри Стоеви на полуфиналите във финалния турнир на световните серии

Сестри Стоеви на полуфиналите във финалния турнир на световните серии

Сес­т­рите Стефани и Габ­риела Стоеви намериха място в полуфиналите на финал­ния тур­нир на Светов­ните серии по бад­мин­тон в Бали (Индонезия) с на…

Прочети още:

Loading...

Свят

Лавров и Блинкен разговаряха в Стокхолм

Дър­жав­ният сек­ретар на САЩ Антъни Блин­кен се срещна с рус­кия си колега Сер­гей Лав­ров, за да го предуп­реди лице в лице за „сериоз­ните пос­леди…

Прочети още:

Loading...

Земеделие

5% по-високи заплати за чиновниците догодина

5% по-високи заплати за чиновниците догодина

Инфлацията притеснява всички, но не е чак толкова висока, обави служебният финансов министър Валери Белчев

Въп­реки че все още е рано за оконч…

Прочети още:

Loading...