Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря03032021

Брой 43, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало България (2) Фандъкова: Ние не можем да избираме фирмите така, както ни харесва

Фандъкова: Ние не можем да избираме фирмите така, както ни харесва

Фандъкова: Ние не можем да избираме фирмите така, както ни харесва

Мен ако ме питате, по-голямата част от фир­мите не трябва да работят изобщо, заяви кметицата. Столич­ната община не може да избира строителни фирми, които да свър­шат качес­т­вена работа, обясни кметицата Йор­данка Фан­дъкова в ефира на БНТ, след като пред­с­тави отново плана си за бюджет 2021 на София. На въп­рос за пос­тоян­ните проб­леми със завър­шени ремонти тя отбеляза, че това е недопус­тимо, но се случ­вало. Според Фан­дъкова необ­ходим бил още по-строг кон­т­рол. Пред­ложили сме с глав­ния архитект законови промени, но трудно се защитават особено пред гил­диите някои тек­с­тове, с които искаме да се засили кон­т­ролът, да се поеме много сериоз­ната отговор­ност не само от строителите, но и от над­зор­ните фирми, проек­тан­тите, знаете, че много често оттам идва проб­лемът. Това прех­вър­ляне на отговор­ност вреди на града, на нас, на хората, много сериозно, защото хората очак­ват от Столич­ната община, от мен, да се свърши работата, обясни кметицата. По-голямата част от всички 4 ман­дата на Фан­дъкова управ­ляваща пар­тия е ГЕРБ, която без проб­леми променя закони независимо от недовол­с­т­вото на бран­шове или опозиция, припомня КлубЗет.бг. Попитана защо не може просто с фир­мите, които правят чести нарушения, да не се правят нови договори, тя отговори, че има много ясен закон за общес­т­вените поръчки. Ние работим по закон, не можем да избираме фир­мите така, както на нас ни харесва. Мен ако ме питате, по-голямата част от фир­мите в София не трябва да работят изобщо. Не само в София, изобщо това са проб­леми на строител­ния бранш, които са извес­тни.

Там, където има проб­леми, работят раз­лични фирми, не една фирма, добави тя. И под­черта веч­ния реф­рен — повече и по-добър кон­т­рол. За което има наз­начен нов зам.-министър, “който има своите идеи“.

България

Кмет и 3 балотажа за БСП, ГЕРБ спечели Мъглиж с натиск и менипулации

Кмет и 3 балотажа за БСП, ГЕРБ спечели Мъглиж с натиск и менипулации

В седем от дванадесетте населени места у нас, където на 28 фев­руари се проведоха час­тични избори за кмет, БСП учас­тва със свои кан­дидати. Ед…

Прочети още:

Loading...

Икономика

Култура

В Ямбол започва 22-ят Международен маскараден фестивал “Кукерландия“

От 12 до 14 март в Ямбол и в някои села на община Тун­джа ще се със­тои 22-ят Меж­дународен мас­караден фес­тивал “Кукер­лан­дия“ и Национал­ният ку…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Свят

Земеделие