Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Брой 127, Година XXXIII

Back Вие сте тук:Начало България (2) Просветният министър: Странно е човек от академичните среди да подкрепи ГЕРБ

Просветният министър: Странно е човек от академичните среди да подкрепи ГЕРБ

Просветният министър: Странно е човек от академичните среди да подкрепи ГЕРБ

Кан­дидатурата на рек­тора на Софийс­кия универ­ситет проф. Анас­тас Гер­джиков за президент ме притес­нява, защото вис­шето образование трябва да бъде деполитизирано Това каза минис­търът на образованието и науката проф. Николай Ден­ков в интервю за предаването „Денят започва“ по БНТ. „Кан­дидатурата на рек­тора на Софийс­кия универ­ситет проф. Анас­тас Гер­джиков за президент ме изненада и даже ме притес­нява в извес­тна степен. Изненада ме, защото той има право да се кан­дидатира за всичко, но не очак­вах, че човек от нашите среди ще бъде кан­дидат на ГЕРБ“. По думите му се вижда, че сис­темата на вис­шето образование се оказва силно ангажирана с тази кан­дидатура, която очевидно ще е на ГЕРБ и ДПС. Според него това ще доведе до раз­ломни линии в сис­темата на вис­шето образование. „То трябва да бъде деполитизирано. Като че ли през пос­лед­ните години то успяваше да се опази от такава политизация, за раз­лика от сред­ното. С този акт може би ние ще имаме проб­леми в това отношение. Законът не изис­ква да подаде оставка, но влизайки като рек­тор, ще има преп­литане между бор­бата за печалба и загуба на авторитет както за него, така и за универ­ситета“, заяви той. „От началото на учеб­ната година имаме много бавно нарас­т­ване на вак­синираните учители. През август те нарас­наха с около 10%, но в момента имаме едно задър­жане. По отношение на универ­ситетите нямам притес­нения. При тях рек­торите и декан­с­ките ръковод­с­тва имат много голяма свобода да решават как да дейс­т­ват“, посочи Ден­ков. По думите му когато има съм­нение за COVID, детето трябва да бъде изс­лед­вано и изтег­лено от другите деца, за да ги пред­пазим от заразяване.

България

Икономика

Култура

Спорт

Свят

Земеделие

Евтините държавни дърва за бедните ще се окажат “златни“

Евтините държавни дърва за бедните ще се окажат “златни“

“Нищо от това, което беше обещано от Корнелия Нинова, няма да се случи“, коментира местната власт

Евтините дър­жавни дърва за бед­ните тази год…

Прочети още:

Loading...