Вестник Земя

Коопмедия                    ЦКС
         НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

25 въпроса за Крим
Вестник Земя - първа страница

Брой 237, Година XXXIII

Back Вие сте тук:Начало България (2) Позиция: Когато ректорът сам се поставя в позицията на магаре

Позиция: Когато ректорът сам се поставя в позицията на магаре

Има нещо дъл­боко сбър­кано. Нали пом­ните какво беше казал Борисов при избора на предиш­ния президент Плев­нелиев: ”И магаре да бях сложил и то щеше да бъде изб­рано.”?

Когато рек­торът на най-старото Висше учебно заведение сам се пос­тавя в позицията на магаре, има нещо дъл­боко сбър­кано.

Две реп­лики определиха пос­лед­ните 12 години:

“Вие сте прости и аз съм прост и за това се раз­бираме!“

“Студен­тите да стават овчари, много се търси агнеш­кото. А те к’во, ИТ специалисти били…“

След тези реп­лики всеки уважаващ себе си преподавател не би тряб­вало да има нищо общо с плановете на Борисов.

Алч­ност, въз­гор­дяване, зависимости, натиск, нещо друго, ком­бинация от много фак­тори, не е ясно какво точно е накарало проф. Анас­тас Гер­джиков да реши да играе ролята на магаре в тези грозни пиески. Един­с­т­вено се надявам, че няма да видим как го почук­ват по челото, а той да се усмихва угод­нически. Да се усмихва угод­нически като на Вожд. 

Както видяхме предиш­ния президент.

Noblesse oblige!

Гер­джиков можеше да е лидер на студен­тите в протес­тите им срещу отк­рад­натите 12 години от живота ни. И да понесе отговор­ността на високия си пост. Вместо това остана в ролята на магаре. И срина ими­джа на инс­титуцията си.

Казах ви, има нещо дъл­боко сбър­кано.

Любомир Аламанов

От Фейс­бук

България

Икономика

Икономиката ни се забави през третото тримесечие на тази година

Икономиката ни се забави през третото тримесечие на тази година

Засега няма нито една прогноза от международна или места институция, която да предвижда каквато и да е рецесия за страната ни

Национал­ната ст…

Прочети още:

Loading...

Култура

Спорт

Свят

Земеделие