Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Брой 209, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Култура (2) Иска ми се да можех да летя- самостоятелна изложба - графика на Олег Денисенко

Иска ми се да можех да летя- самостоятелна изложба - графика на Олег Денисенко

На 22-ри сеп­тем­ври 18.30 ч в Арт галерия Ларго ще се отк­рие самос­тоятелна изложба-графика на украин­с­кия худож­ник Олег Денисенко — победител в третото издание на Меж­дународен Екс­либ­рис Кон­курс Варна през 2018-та. В екс­позицията са включени 35 творби на худож­ника от пос­лед­ните 12 години. Графиките са изпъл­нени с класичес­ките тех­ники на дъл­бокия печат — офорт и суха игла. Денисенко е добре поз­нат на бъл­гар­с­ката пуб­лика. В богатата му твор­ческа биог­рафия от над 65 самос­тоятелни изложби, 10 са проведени в Бъл­гария — в галериите в Стара Загора, Шумен, Видин, Рад­нево, Нова Загора, Раз­г­рад, Димит­ров­г­рад, във Фес­тивален и кон­г­ресен цен­тър Варна (2006) и в Национал­ната биб­лиотека в София (2009).

Победителят във вар­нен­с­кия екс­либ­рис кон­курс е завър­шил Украин­с­ката академия за печат със специал­ност „Графика“. Работи и в областта на живописта и скул­п­турата, голямата му страст е графиката. В казва: „Как­вото и да правя, Графиката за мен си остава майка и любима жена! За мен би било безин­тересно да живея без нея …“

България

Икономика

Loading...

Спорт

Мениджърът на Манчестър Юнайтед разкри какво е казал на играчите си при 0:2

Мениджърът на Манчестър Юнайтед разкри какво е казал на играчите си при 0:2

Мени­джърът на Ман­чес­тър Юнай­тед Оле Гунар Сол­с­кяер обясни какво е казал на фут­болис­тите си на почив­ката на мача срещу Аталанта. “Чер­вените д…

Прочети още:

Loading...

Свят

Великобритания е пред здравен колапс, 1000 влизат в болница на ден

Великобритания е пред здравен колапс, 1000 влизат в болница на ден

САЩ разрешиха трета доза „Модерна“ и втора „Джонсън и Джонсън“

Расте натис­кът върху бол­ниците в Обединеното крал­с­тво. С близо 50 000 случая н…

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Купуваме все по-некачествени храни, предимно от внос

Купуваме все по-некачествени храни, предимно от внос

Влошаването на качеството на хранене отново ще ни нареди на първо място в ЕС по сърдечно-съдови заболявания и свързани с храненето болести

„З…

Прочети още:

Loading...