Вестник Земя

Коопмедия                    ЦКС
         НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

25 въпроса за Крим
Вестник Земя - първа страница

Брой 183, Година XXXIII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Илиян Стефанов – кошмарът на ЦСКА

Илиян Стефанов – кошмарът на ЦСКА

Уважавам „червения“ отбор, защото без вечния ни съперник няма да има дерби, заяви 24- годишният голмайстор на Левски

Илиян Стефанов за втори пореден път стана герой за Лев­ски в дер­бито с ЦСКА. Той вкара пър­вия гол за победата, спечелена с 2:0. 24-годишната звезда на „сините“ вчера имаше рож­ден ден, което бе още един повод БЛИЦ да го потърси за интервю.

- Стана ли ти навик да наказ­ваш ЦСКА и какво е усещането?

- Усещането е невероятно, защото всеки път, когато има такова дерби, обс­танов­ката е страхотна. Стадионът е почти пълен, шумът е огромен, нас­т­роението е на високо ниво. Чув­с­т­вото да вкараш гол и принудиш в всички да скочат и да крещят от радост е удивително.

- Как избра начина, по който отп­раз­нува попадението си във вратата на ЦСКА?

–Копирах нор­веж­кия нападател на Ман­чес­тър Сити Холанд, защото харес­вам играта му. Дойде ми на момента, след като отбелязах гола, и се получи.

- Накара феновете да изпад­нат в делириум, успя ли да чуеш в еуфорията техни отделни реп­лики?

- По време на мача, когато си на терена, не чуваш абсолютно всичко, тъй като си кон­цен­т­риран върху детай­лите на играта. Но наис­тина беше много приятно да чуя как скан­дират името ми. Феновете много често ме наричат „синьо сърце“, което ми дава още повече импулс.

- Привър­женици на ЦСКА питат дали мразиш „чер­вения“ отбор, защото след гола нап­рави някои жес­тове по техен адрес?

- Не нап­равих жест, само пог­лед­нах към сек­тор Г. Аз много уважавам ЦСКА като отбор, защото нито Лев­ски щеше да е Лев­ски без ЦСКА, нито обрат­ното. Нямам никакви лоши чув­с­тва към „чер­вените“.

- Би ли раз­к­рил как стана връщането ти от Берое в Лев­ски през зим­ната пауза на миналото пър­вен­с­тво, защото това беше една доста продъл­жителна сага…

- Сагата наис­тина беше дълга, продължи цяла под­готовка, та и повече, защото аз под­писах с Лев­ски в пос­лед­ния ден на тран­с­фер­ния прозорец. Като всеки друг тран­с­фер имаше раз­минаване между точка А и точка Б, а аз бях по средата. Бяха ми обещавани някои неща от Берое. Отделно имах личен семеен проб­лем, който наис­тина беше сериозен. Но най-важното е, че тран­с­ферът се осъщес­тви и в крайна сметка аз облякох синята фланелка.

- Какво е Станимир Стоилов за теб и за Лев­ски?

–Всички виж­дат уважението и рес­пекта, които изразяват феновете на Лев­ски към Стоилов във всеки един мач, което говори много повече от хиляди изречени думи.

- Ти беше част от национал­ния отбор, преживял кош­мара с катас­т­рофата, при която пос­т­рада Тодор Неделев в Тбилиси през юни тази година. Какво се случи в пър­вите секунди след сблъсъка?

–Беше ужасно. Аз бях в автобуса, който беше отзад и който удари рейса, където се намираше Тошко. Обс­тоятел­с­т­вата, при които стана катас­т­рофата, бяха много лоши — в тунел, зад­ръс­т­ване, висока скорост. Изпол­з­вам случая да пожелая на Неделев бързо въз­с­тановяване и присъединяване към Ботев и национал­ния отбор.

- Ти почерпи феновете на Лев­ски в аванс с гола си срещу ЦСКА, оказал се решаващ за победата. Не всички видяха, че след мача прегърна малко дете?

–За мен децата са най-откровените същес­тва. Когато ги пог­лед­неш, виж­даш в очите им една огромна иск­реност. Те изпит­ват истин­ска радост, когато си до тях и когато те докос­нат. Стана така, че ние се прибирахме към съб­лекал­нята и едно мом­ченце беше зас­танало близо до мен. Гледаше ме с едни мили очички и просто ми се прииска да го прегърна и вдигна. То грейна от щас­тие, а аз много се зарад­вах от реак­цията му, от чув­с­т­вото, което изпита. Беше прек­расно преживяване!

България

България отбеляза 114 години от Независимостта

България отбеляза 114 години от Независимостта

Всяко поколение трябва да отстоява независимостта, заяви в обръщение президентът Румен Радев

С тър­жес­т­вени церемонни в цялата страна бе отбел…

Прочети още:

Loading...

Икономика

Култура

Баща и дъщеря Иван и Нина Русеви превземат арт галерия “Вежди“

Баща и дъщеря Иван и Нина Русеви превземат арт галерия “Вежди“

Реномираната столична арт галерия “Вежди“ пред­с­тавя изложба живопис и скул­п­тура на Нина Русева и Иван Русев, наречена „Две поколения“.

Дъщеря…

Прочети още:

Loading...

Свят

Владимир Путин обвини Запада в “ядрен шантаж“

Киев получи директни указания да скъса всички споразумения, заяви руският президент

“Срещу нас започна и ядрен шан­таж. Става дума не само за …

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Loading...