25 въпроса за Крим

Брой 233, Година XXXIII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Килиан Мбапе влезе от пейката и прати ПСЖ на върха в Лига 1

Килиан Мбапе влезе от пейката и прати ПСЖ на върха в Лига 1

Пари Сен Жер­мен победи Ница с 2:1 в мач от 9-ия кръг на френ­с­ката Лига 1. Лионел Меси откри резул­тата в 29-та минута от пряк свободен удар. Гос­тите израв­ниха в 48-та минута чрез Лаборде. Крис­тоф Гал­тие прецени, че Килиан Мбапе е нужен на отбора, за да спечели двубоя и го пусна в игра в 59-та минута, а френ­с­ката звезда на парижани вед­нага вдъхна сили на отбора с няколко добри отиг­равания.

Именно Мбапе съз­даде много смут в отб­раната на Ница с пробив в 74-та минута по левия фланг, когато се опита да подаде към Ней­мар, който тър­сеше позиция, но топ­ката така и не стигна до бразилеца. Килиан Мбапе бе оставен сам в наказател­ното поле на Ница и в 83-та минута получи добър пас около бялата точка за изпъл­нение на дузпи. Френ­с­кият национал успя да нанесе удар по земята, а топ­ката мина под тялото на Шмай­хел — 2:1.