25 въпроса за Крим

Брой 22, Година XXXIII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Сенегал изхвърли Еквадор от Мондиал 2022

Сенегал изхвърли Еквадор от Мондиал 2022

Сенегал победи Еквадор с 2:1 в пос­леден двубой от група „А“ на Мон­диала в Катар, с което измести съпер­ника си от второто място в класирането и продъл­жава към 1/8-финалите. Минути преди края на пър­вото полув­реме Сенегал получи дузпа за изб­лъс­к­ване в наказател­ното поле на Исмаила Сар, който изпълни наказател­ния удар и откри резул­тата (1:0).

След малко повече от час игра Еквадор върна инт­ригата с гол на Мой­зес Кай­седо (1:1). Само няколко минути след това Калиду Кулибали се въз­пол­зва от грешка на отб­раната на Еквадор и отново изведе тима си нап­ред за 2:1.

В другия двубой от групата Нидер­лан­дия без особени усилия победи Катар с 2:0. 23-годишният Коди Гакпо откри резул­тата, раз­пис­вайки се в трети пореден мач. Младата звезда имаше още един шанс да вкара в края на полув­ремето, но стреля неточно. Втората част започна чудесно за нидер­лан­д­ците, които си осигуриха ком­фор­тен аванс след удар отб­лизо на Френки де Йонг (49) за 2:0.

Нидер­лан­дия завър­шва групата като лидер със 7 точки, докато Катар е на дъното с 0 от три срещи и 1:7 голова раз­лика. Сенегал събра 6 точки и заема втората позиция, докато Еквадор остана трети с 4.