Коопмедия                    ЦКС

25 въпроса за Крим

Брой 22, Година XXXIII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Джокович отнесе австралиец в атаката на 22-ата си титла

Джокович отнесе австралиец в атаката на 22-ата си титла

Новак Джокович продъл­жава атаката на 22-ата си титла от Големия шлем. 35-годишният сър­бин се класира за чет­вър­т­финалите на Отк­ритото пър­вен­с­тво по тенис на Авс­т­ралия, след като с лекота се наложи над пред­с­тавителя на домакините Алекс де Минор с 6:2, 6:1, 6:2 след 2 часа и 7 минути на корта.

Така Новак Джокович се класира за чет­вър­т­финалите само с един загубен сет до момента. Това става в мача от втория кръг с фран­цузина Енцо Куако. Сър­бинът беше категоричен при победите си над Роберто Кар­байес Баена и Григор Димит­ров. За място на полуфиналите Джокера ще играе срещу рус­нака Анд­рей Руб­льов, който пос­тигна впечат­ляващ обрат за успеха си в пет сета над дат­чанина Хол­гер Руне.

Лидер по титли в Шлема е Рафаел Надал с 22. Джокович е с 21, а прик­лючилият кариерата си Федерер е с 20.