Брой 277, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Джеко прати Рома на 1/4-финал за пръв път от десет години

Джеко прати Рома на 1/4-финал за пръв път от десет години

Отборът на Рома се класира за 1/4-финал в Шам­пион­с­ката лига за пръв път от десет години насам. “Въл­ците“ спечелиха с 1:0 срещата-реванш с Шах­тьор (Донецк) от 1/8-финалната фаза. Така общият резул­тат от двата мача стана 2:2, но заради гола на чужд терен италиан­ците ще играят в след­ващата фаза. Героят за Рома бе Един Джеко, който реализира побед­ното попадение в 53-ата минута и по този начин класира тима си нап­ред в тур­нира.

В 78-ата минута гос­тите останаха с човек по-малко на терена. Иван Ордец задържа откъс­ващия се Един Джеко и съдията не се поколеба да му посочи пътя към съб­лекал­ните. В зак­лючител­ните минути, дори с човек по-малко, фут­болис­тите на Шах­тьор организираха сериозен натиск. Играчитена Рома обаче успяха да се справят и не допус­наха да се стигне до израв­няване.

Така Рома се класира на 1/4-финал в Шам­пион­с­ката лига за пръв път от сезон 2007/08 насам, когато на 1/8-финал елиминираха Реал (Мад­рид). Освен това италиан­ците си отмъс­тиха на Шах­тьор за отс­т­раняването през сезон 2010/11 в същата фаза на тур­нира.