Брой 277, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Омония продължава да губи

Омония продължава да губи

Кипър­с­кият гранд Омония продъл­жава да ниже загуби в шам­пион­с­кия плейоф. Вече бив­шият отбор на Ивайло Петев допусна осмо поредно поражение в пър­вен­с­т­вото, този път с 1:2 от АЕЛ. Николай Михай­лов игра цял мач за домакините, които се сринаха в пос­лед­ните минути, след като дълго време водеха в резул­тата.

Мат Дер­бишър откри за Омония с глава в 18-ата минута, а драмата нас­тъпи в края на двубоя. Първо бранителите на домакините оставиха Жоан Роман непок­рит около границата на наказател­ното поле, а в третата минута на добавеното време Кану получи чер­вен кар­тон и остави Омония с човек по-малко. Секунди по-късно Кевин Пиер Лаф­ранс се раз­писа отб­лизо и донесе победата на АЕЛ.

В класирането води Аполон (Лимасол) със 76 точки, пред АПОЕЛ със 74 и Анор­тозис на Владимир Гаджев с 65. Омония е на дъното в пър­вата шес­тица с 44 точки.

При отборите, които се борят да не изпад­нат, Неа Саламина раз­г­роми Докса с 4:1, а Димитър Мак­риев се появи като резерва в 80-ата минута за домакините.