25 въпроса за Крим

Брой 23, Година XXXIII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Сърбия и Румъния си поделиха по точка

Сърбия и Румъния си поделиха по точка

Сър­бия завърши 2:2 с гос­туващия тим на Румъния в среща от група 4 на Лига „C“ в Лига на нациите. Съпер­ниците сът­вориха истин­ско голово шоу за зрителите на стадиона на Пар­тизан в Бел­г­рад. Сър­бите на два пъти повеж­даха в резул­тата след попадения на нападателя Алек­сан­дър Мит­рович (26, 63) от Фулъм, но румън­ците израв­няваха чрез Никола Стан­чиу (48-дузпа) и Мариус Тукудеан (68). Именно на мяс­тото на Тукудеан в 82-ата минута в игра влезе нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешеру.

В друга среща от тази група Черна гора срази у дома Литва с 2:0 и записа първа победа. Защит­никът на Атлетико (Мад­рид) Стефан Савич (34-дузпа) и хал­фът на Пар­тизан Марко Янкович (36) бяха точни за победителите. Така Черна гора оглавява групата с 4 точки и по-добра голова раз­лика от Сър­бия. Румън­ците са с 2 точки, а Литва е на дъното без нито една спечелена точка.

Шот­лан­дия пък победи гос­туващия отбор на Албания също с 2:0, но в мач от група 1 на Лига „C“. В 47-ата минута защит­никът на Аталанта Берат Джим­сити си вкара автогол, а Стивън Нейс­мит под­печата трите точки за „гай­дарите“, които записаха първа победа в тур­нира, а в след­ващия кръг гос­туват на Израел на 11 октом­ври. Албан­ците регис­т­рираха първа загуба и също са с 3 точки след успеха над израел­ците с 1:0 преди няколко дни.