Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Вт04082020

Брой 146, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.66553 BGN ↓ 1 GBP = 2.16669 BGN ↑ 1 CHF = 1.82039 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Балкан е баскетболният шампион на България

Балкан е баскетболният шампион на България

Балкан е баскетболният шампион на България

Това беше моят последен мач с най-добрия отбор в Лигата, напускам, изненадващо съобщи треньорът на тима от Ботевград Небойша Видич

Отборът на Балкан (Ботевград) сложи край на 30-годишното чакане на шампионската титла, след като „зелените“ победиха в мач №4 от финалните плейофи Левски Лукойл с 90:75. По този начин баскетболистите от Ботевград спечелиха серията с резултат 3-1, а с това и шампионската титла на България за сезон 2018/19. Димитър Димитров беше над всички в селекцията на домакините - 23 точки, Брендън Браун добави 20, а Микаел Хопкинс се отличи с “дабъл-дабъл“ - 14 точки и 14 борби. Деян Иванов вкара 14 точки за “сините“, а Христо Захариев и Калоян Иванов приключиха съответно с по 13 и 12 точки.

Старши-треньорът на Балкан (Ботевград) Небойша Видич шокира баскетболната общественост в България като обяви, че повече няма да води ботевградчани и то само няколко минути, след като бе извел „зелените“ до историческа титла в родното първенство. „Искам да кажа пред българската баскетболна публика, че това е моят последен мач в Балкан. Надявам се един ден да се върна, но това няма да е скоро. Смятам, че има много неща в България, които трябва да се променят и се надявам, че помогнах поне малко в този процес“, заяви Видич пред БНТ.

„Разбира се, че съм щастлив. Беше много труден сезон. Случиха се много хубави и лоши неща в първенството и в Европа. Още в средата на шампионата видях, че това са хора с изключително състезателен дух. Определено ние играхме най–добрият баскетбол и сме най-добрият отбор в първенството. Изключително съм щастлив за момчетата и за хората в Ботевград“, коментира Видич.

Старши-треньорът на Левски Лукойл Константин Папазов призна, че Балкан е бил по-добрият отбор във финалната серия и заслужено е спечелил титлата в националната баскетболна лига. „България има своя нов шампион и той се казва Балкан (Ботевград). Те спечелиха напълно заслужено, с подкрепата на своята публика. Аз искам да благодаря на нашата публика, която дойде и беше с нас в този тежък момент. Трябва да бъдем обективни. В тази серия има две неща, който са основни – отборът, който повече заслужаваше стана шампион. Трябва да признаем, че в тази серия те бяха по-добри. Ние изпуснахме психологическото си предимство във втория мач, когато пропиляхме преднина от 10 точки. Аз мисля, че решаваща се оказа загубата ни в София. Пак казвам – отборът на Балкан спечели заслужено“, каза Папазов.

България

Петър Витанов: Мерките на властта са предизборни, а не антикризисни

Петър Витанов: Мерките на властта са предизборни, а не антикризисни

Българските пенсионери заслужават много повече от еднократни подаяния, заяви евродепутатът от БСП

„Новите мерки са опаковани като средства за...

Прочети още:

Loading...

Икономика

Loading...

Култура

160 антични предмета подреждат в Созопол

160 антични предмета подреждат в Созопол

Много антични предмети показват от 30 юли в Созопол. Акцент в експозицията е най-богатата колекция от предримска керамична пластика. Тя се п...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие