Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон10082020

Брой 150, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.6551 BGN1 GBP = 2.16418 BGN1 CHF = 1.81028 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Григор Димитров: В двубоите на клей надеждата умира последна

Григор Димитров: В двубоите на клей надеждата умира последна

Григор Димитров: В двубоите на клей надеждата умира последна

Григор Димит­ров пос­тигна победа, която чакаше от дълго време. Бъл­гаринът спечели срещу 13-ия в света Марин Чилич след 4 часа и половина игра във втория кръг на “Ролан Гарос“ с 6:7(3), 6:4, 4:6, 7:6(2), 6:3. “Отдавна не бях изпитал подобна емоция. Пър­вият мач пак беше в пет сета, но беше много по-различен. Усещането беше страхотно, наис­тина отдавна не ми се беше случ­вало”, сподели Григор пред Sportal.bg. — Знаех, че всяка една топка означаваше нещо и времето сякаш прелетя. Когато свърши мача, си казах, че физически съм добре. Това ми дава още по-голяма увереност. Само се надявам, че рамото ще издържи.“

Въп­реки че пропусна доста въз­мож­ности в пър­вия и третия сет, Димит­ров продължи да играе уверено и това даде резул­тат, като успя да стигне до край­ния успех. “В такива мачове, особено на клей, надеж­дата умира пос­ледна. Винаги може да има въз­мож­ност до края. Знам как Марин обича да играе, къде сер­вира във важ­ните моменти”, комен­тира Гришо. — В пър­вата част на мача имаше прекалено много въз­мож­ности, които не изпол­з­вах. Със сигур­ност двубоят можеше да изг­лежда много по-различно, но продъл­жавах. Тайб­рекът на чет­вър­тия сет бе решителен момент. Започ­нах отлично петата част, чув­с­т­вах се добре физически и се опитах да го движа повече, да го притисна“.

“Няма съм­нение, че това беше много важен мач за мен. Имах проб­леми пос­лед­ните два-три месеца. Сега всяка победа, която пос­тигна, я оценявам. Няма значение срещу кого е. В момента мога да видя само позитиви. Мога да изв­лека много от този мач и да гледам нап­ред. Уважавам Марин страшно много, той не се отказва до края. Тази победа ще ми даде още увереност. Надявам се да се окаже пов­ратна точка“, оптимист е най-добрият бъл­гар­ски тенисист.

След­ващият съпер­ник на Димит­ров ще е неговият добър приятел Стан Вав­ринка, с когото ще спорят за място на осминафиналите на “Ролан Гарос“ днес. “Надявам се, че след­ващият ми мач няма да е пак в пет сета”, сподели с усмивка Григор очак­ванията си за пред­с­тоящия двубой. — Тренирахме заедно няколко дни преди тур­нира със Стан. Поз­наваме се много добре, нямаме някакви тайни. Решително ще е кой ще се въз­пол­зва от пър­вата въз­мож­ност.“

България

Икономика

Зърнопроизводителите вече кандидатстват за кредити с 2% лихва

Зър­ноп­роиз­водителите вече кан­дидат­с­т­ват за кредити с 2% лихва

Приемът е до 16 октомври, а изплащането на средствата - до 21 декември

Отворен е прием за нис­колих­вени кредити за произ­вод­с­тво на пшеница, Ре…

Прочети още:

Loading...

Култура

Свят

Земеделие

За натровените крави обезщетения има, за отровителя на Марица – нула санкции!

За нат­ровените крави обез­щетения има, за отровителя на Марица – нула сан­к­ции!

А фермерите инвестират в чиста среда

Не знам как минис­т­рите в това правител­с­тво комуникират помежду си, но по отношение на огром­ния проб­лем с…

Прочети още:

Loading...