Брой 182, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.65931 BGN1 GBP = 2.135 BGN1 CHF = 1.81752 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Левски обърна Рапид (Виена)

Левски обърна Рапид (Виена)

Отборът на Лев­ски пос­тигна втора поредна победа за 2020 година. “Сините“ обър­наха с 2:1 Рапид (Виена) в най-престижната си проверка на под­готов­ката в Тур­ция. Тимът на Петър Хуб­чев стигна до успеха с гол на Мар­тин Рай­нов в 90-ата минута. Преди това Филипе Нашименто изравни от дузпа в 78-ата, след като Фун­тас бе дал аванс на “зелените“ в 33-ата минута.

През по-голямата част от мача Рапид стоеше по-добре на терена и беше по-свежият със­тав, но нак­рая “сините“ пос­тиг­наха един успех, който ще да даде самочув­с­т­вие на със­тава. Нас­тав­никът Петър Хуб­чев можеше да раз­чита на всички играчи, като нап­рави три промени в стар­товите 11 от мача с Пюник. Както е извес­тно, 26-кратните шам­пиони победиха с 3:2 армен­с­кия тим. Милан Миятович, Хол­мар Ейол­ф­сон, Станис­лав Кос­тов започ­наха от пър­вата минута, сменяйки Николай Михай­лов, Мар­тин Рай­нов и Дени Алар. Новите попъл­нения Симеон Слав­чев и Стайн Спиерингс също бяха в стар­товия със­тав.