Пет23102020

Брой 204, Година XXXI

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Божидар Краев и компания крачат към групите на Шампионската лига

Божидар Краев и компания крачат към групите на Шампионската лига

Мидтиланд изхвърли Йънг Бойс, преотстъпен от Лудгорец - герой за израелци

Елиминиралият Лудогорец в пред­ния кръг Мид­тиланд разби у дома швей­цар­с­кия пър­венец Йънг Бойс с класиката 3:0 и се класира за плейофите на Шам­пион­с­ката лига. Дат­с­кият пър­венец ще гос­тува на чеш­кия Славия (Прага) в спор за място в групите на най-престижния европейски клубен тур­нир.

Бъл­гар­с­кият национал Божидар Краев започна титуляр за дат­чаните и игра до 62-ата минута, когато на негово място на терена влезе Пионе Систо. Жор­дан Лефорт от гос­тите си вкара автогол в 51-ата минута, а другите попадения за убедител­ния успех на домакините реализираха Андерс Драйър (61) и Ауер Мабил (84).

Израел­с­кият Макаби (Тел Авив) също продължи към плейофите след минимална победа с 1:0 при домакин­с­т­вото си на беларус­кия Динамо (Брест). Един­с­т­веният гол в мача отбеляза преот­с­тъпеният от Лудогорец плей­мей­кър Дан Битон, който беше точен от дузпа в 50-ата минута. След­ващият против­ник на Макаби е авс­т­рийс­кият Ред Бул (Зал­ц­бург) по пътя към груповата фаза.

Унгар­с­кият шам­пион Ферен­ц­варош пък надви у дома хър­ват­с­кия Динамо (Заг­реб) с 2:1 и го елиминира, а в плейофите ще срещне Молде. Гер­гьо Лов­рен­чич (2) даде ранна пред­нина на домакините, но Мирто Узуни си вкара автогол в 23-ата минута за 1:1. След това Мирто Узуни (65) реализира побед­ното попадение за своя тим.

Съпер­никът на маджарите в плейофите Молде победи драматично при визитата си на казах­с­тан­с­кия Карабах с 6:5 след изпъл­нение на дузпи. В редов­ното време двубоят завърши 0:0, а този резул­тат се запази и след продъл­женията. В 102-ата минута Етзаз Хюсеин от нор­веж­кия тим пропусна дузпа. При пос­лед­валото изпъл­нение на дузпи гос­тите бяха без­г­решни и отс­т­раниха своя съпер­ник.

Сръб­с­кият Цър­вена звезда отпадна драматично във втория квалификационен кръг на Шам­пион­с­ката лига, след като загуби при визитата си в Кипър от Омония (Никозия) с 3:5 след изпъл­нение на дузпи. В редов­ното време двата тима завър­шиха 1:1, а в продъл­женията нямаше други попадения. Домакините поведоха в 31-ата минута чрез Михаел Люф­т­нер, който бе най-съобразителен след лоша намеса на бив­шия вратар на Лудогорец Милан Борян и реализира.

Цър­вена звезда се активизира в след­ващите минути и изравни в добавеното време на пър­вата част. Бен цен­т­рира в наказател­ното поле, където Мирко Иван­чич бе над всички и с глава вкара за 1:1.

Така се стигна до изпъл­нение на дузпи. Домакините показаха по-точен мер­ник и реализираха четири пъти от бялата точка, а вед­нъж се раз­писа бив­шият фут­болист на Лев­ски Жорди Гомес. Фатални пропуски за Цър­вена звезда нап­равиха новото попъл­нение Диего Фал­чинели и Милош Дегенак, което означаваше отпадане за „звез­дашите“, които ще продъл­жат учас­тие в Лига Европа.

Н. Василев: Бюджет 2021 е най-популисткият от въвеждането на валутния борд

Бюджет 2021 е най-популисткият от въвеж­дането на валут­ния борд досега. Раз­дават се милиарди, но без да има нуж­ното пок­ритие от приходи, и то…