Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет26112020

Брой 228, Година XXXI

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Георги Дерменджиев: Не фаворизирам играчите на Лудогорец

Георги Дерменджиев: Не фаворизирам играчите на Лудогорец

Георги Дерменджиев: Не фаворизирам играчите на Лудогорец

Никой не ми налага кого да викам в националния отбор, декларира селекционерът

Селек­ционерът на национал­ния отбор по фут­бол Георги Дер­мен­джиев бе категоричен в интервю Би Ти Ви, че повиканите в пред­с­тавител­ния ни тим играчи са на добро ниво. “Бъл­гар­с­кият фут­бол не е на добро ниво, но и ние не трябва да го хулим тол­кова. Очак­вахме мача с Унгария от много време. Аз бях наясно, че ако не спечелим двубоя, ще ни бъде много трудно в другите две срещи. Фут­болът вече е много сериозна наука. За да се нап­рави една под­готовка, тряб­ват много специализирани и ком­п­лек­сни знания. Ние много изос­танахме в това отношение. Трябва да обър­нем внимание на школите, на под­рас­т­ващите. Знам какви са въз­мож­нос­тите на играчите и съм убеден, че дават всичко от себе си“, каза Дер­мен­джиев.

“Аз и екипът ми наб­людаваме около 30 играчи. Трябва обаче да се съоб­разяваме с момен­т­ното със­тояние на бъл­гар­с­кия фут­бол. Как някой да ми налага кого да викам в отбор? Това означава да плюя на репутацията си. Играчите на Лудогорец не ги фаворизирам. Това са фут­болисти, които са играли срещу Реал (Мад­рид), ПСЖ и други топ отбори в Европа и имат рутина. Сега се рад­вам, че ЦСКА влезе в групите на Лига Европа защото бъл­гар­с­ките фут­болисти в тима ще нат­рупат опит и ще могат да помог­нат на национал­ния отбор“, плодължи национал­ния селек­ционер. — Излизането от това със­тояние е трудно и трябва много работа. Ние от дълго време само говорим. Хората, които го комен­тират дори нямат необ­ходимите знания да го нап­равят. Трудно е да се каже кой трябва да управ­лява бъл­гар­с­кия фут­бол. Не мога да кажа кой как се е справял, като шеф на БФС. Знам, че не трябва да се правят ком­п­ромиси.“

“Играта се получава от качес­т­вото на фут­болис­тите. Ние имаме 34 човека, който играят извън Бъл­гария. Имаме много грешни тран­с­фери на млади фут­болисти — отиват играят по дол­ните дивизия в Италия, примерно, и после се връщат у нас. Всеки соб­с­т­веник има свои виж­дания и стратегия за клуба си — дали ще раз­чита на бъл­гари или чуж­денци. Моят договор е много ясен, знае се докога е. Аз продъл­жавам да изпъл­нявам своите фун­к­ции“, обясни Дер­мен­джиев, който има договор до края на кален­дар­ната година.

България

Икономика

Култура

Поетесата Емили Дикинсън оживява на бургаска сцена

Поетесата Емили Дикинсън оживява на бургаска сцена

Премиера на теат­рал­ния спек­такъл “Небесна рана или екс­тазът“ с режисьор Симеон Димит­ров се играе днес от 19.00 ч. в Клуб “Модерен Театър“ на…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Loading...