Чет26112020

Брой 228, Година XXXI

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Берое напред за Купата след голова драма в Благоевград

Берое напред за Купата след голова драма в Благоевград

Берое победи Пирин с 4:3 в Благоев­г­рад в двубой от 1/16-финалите на тур­нира за Купата на Бъл­гария и продъл­жава нап­ред в тур­нира. Срещата започна пер­фек­тно за домакините и те отк­риха резул­тата още в 5-ата минута с гол на Прес­лав Йор­данов. В края на полув­ремето Гаюс Макоута изравни за 1:1, но минути по-късно Прес­лав Йор­данов отново изведе домакините нап­ред.

Втората част започна с дузпа за Берое, но Иван Мин­чев не успя да преодолее вратаря на Пирин. Нещата станаха още по-лоши за старозагорци в 67-ата минута, когато Прес­лав Йор­данов оформи хет­трика си, а тимът му поведе с 3:1. В пос­лед­ните 10 минути на мача обаче Берое показа класа и вкара три гола за пълен обрат. Първо Алиун Фал се раз­писа за равен­с­тво (3:3) с две попадения за 4 минути, а в продъл­жението бе съборен за дузпа, която Макоута реализира за 4:3.

Други резул­тати: Кариана (Ерден) — Цар­ско село 0:1, Пар­тизан (Чер­вен бряг) — Лев­ски 1:4, Янтра (Габ­рово) — Черно море 1:6, Извор (Гор­ски извор) –Мон­тана 1:2, Дреновец (община Ружинци) — ЦСКА 1948 0:6 и Сев­лиево –Славия 1:5. Победителите продъл­жават в след­ващия кръг.