Пет27112020

Брой 229, Година XXXI

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Рома отрази уволнението на треньора на ЦСКА

Рома отрази уволнението на треньора на ЦСКА

След­ващият съпер­ник на ЦСКА в груповата фаза на Лига Европа Рома отрази раз­дялата на клуба от “Бъл­гар­ска армия“ с досегаш­ния нас­тав­ник Стамен Бел­чев. На официал­ния профил в “Туитър“ на гранда от Рим пише: „Стамен Бел­чев вече не е треньор на бъл­гар­с­кия отбор, който е след­ващият ни опонент в Лига Европа. Фатално се оказа равен­с­т­вото 1:1 срещу Арда (Кър­джали), шес­тият в лигата, което идва след загубата в пър­вия кръг на Лига Европа у дома от румън­с­кия Клуж (0:2)“. Рома приема ЦСКА на “Олим­пико“ в чет­вър­тък от 22 часа.

В същото време Рома завърши 3:3 като гост на лидера Милан в двубой от 5-ия кръг на италиан­с­кото фут­болно пър­вен­с­тво. “Въл­ците“ допус­наха ранен гол още във втората минута, когато Златан Ибрахимович откри резул­тата. Пос­ледва добра въз­мож­ност за Един Джеко, преди бос­ненецът да въз­с­танови равен­с­т­вото в 14-ата минута.

Второто полув­реме започна като пър­вото и “росонерите“ пак вкараха още в началото му. Този път се раз­писа 20-годишният бел­гиец Алек­сис Саелемакерс. Натис­кът на Рома се усили и “въл­ците“ стиг­наха до дузпа, превър­ната в гол от Жор­дан Верету в 70-ата минута. По-малко от десет минути след това обаче и Милан получи право да изпълни дузпа, а Ибрахимович не сбърка и прати вратаря в другия ъгъл за 3:2. Головото шоу обаче не беше свър­шило и Мараш Кум­була вкара отб­лизо (84).

Милан остава начело в класирането с първа загуба на точки от началото на сезона (4 победи и равен­с­тво), докато Рома е на 9-о място, запис­вайки втори хикс след старта на шам­пионата.

БТПП: Ефектът от частичния локдаун ще е силно отрицателен

Бъл­гар­с­ката търговско-промишлена палата никога не е била привър­женик на раз­даването на пари без никакъв ангажимент за която и да е фирма. Тр…