Чет21012021

Брой 14, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Съперник на Лудогорец победи тима на Малинов

Съперник на Лудогорец победи тима на Малинов

Пред­с­тоящият съпер­ник на Лудогорец – Ант­вер­пен, пос­тигна трудна победа у дома в мач от 14-ия кръг на бел­гийс­кото пър­вен­с­тво. Тимът се наложи с 3:2 над Льовен, където играе бъл­гар­с­кият национал Крис­тиян Малинов. Бив­шият фут­болист на ЦСКА беше титуляр и остана на терена до 85-ата минута. През пър­вото полув­реме той получи жълт кар­тон.

Ант­вер­пен дръпна набързо с 2:0 след голове на Батубин­сика в 5-ата и Мбокани в 8-ата минута. Головото шоу продължи, след като в рам­ките на пет минути Льовен изравни. Първо Анри намали от дузпа в 12-ата минута, а след това Соуа вкара за 2:2 в 17-ата минута. През втората част Ант­вер­пен отбеляза третия и оказал се победен гол. Вкара го Онгла в 57-ата минута. Така тимът се изкачи на чет­вър­тото място, докато Льовен е девети.

Ант­вер­пен приема Лудогорец в чет­вър­тък от 19,55 часа в мач от груповата фаза на Лига Европа.