Вестник Земя

Коопмедия                    ЦКС
         НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

25 въпроса за Крим
Вестник Земя - първа страница

Брой 152, Година XXXIII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Светлозар Николов Даваха ни по 36 хапчета в пластмасова чашка

Светлозар Николов Даваха ни по 36 хапчета в пластмасова чашка

Светлозар Николов Даваха ни по 36 хапчета в пластмасова чашка

Свет­лозар Николов, говори пред Sportal.bg за неп­рият­ния случай. Той обясни, че не е приемал никакви медикаменти, раз­лични от тези, които им е давал док­торът на национал­ния отбор Любомир Пет­ров. “В началото на годината всеки от национал­ния отбор има договор — който иска може да го под­пише. Но нак­ратко ни задъл­жаваха. От две години имаме док­тор, който се занимава с нашето въз­с­тановяване, който ни дава витамини. На лагера на Бел­мекен получавахме по 36 хап­чета на ден в плас­т­масова чашка. Преди това кутий­ките ни бяха показани, но решиха да ни ги дават в чашка, защото така им било по-лесно. Ние им се доверяваме, което е голяма грешка от наша страна. Отделно сме имали зап­лахи да не получаваме зап­лати или да ни изгонят от лагера. Ако откажехме да отидем на даден лагер, имахме сан­к­ции“, сподели Николов.

Как си обяс­нява, че само трите проби са положителни: “Това и аз не мога да си го обясня. Неофициално док­торът ни се обади и на тримата и ни каза, че сме хванати с този станозолол. И тримата сме хванати с едно й също, а това няма как да стане, освен ако не сме си звън­нали между лагерите. Всеки си е по градовете — аз съм в Плов­див, Благо в Сан­дан­ски, Здравко във Велико Тър­ново. Няма как да вземем този станозолол по едно й също време. Аз съм сигурен и гаран­тирам, че подобно нещо не бих си вкарал в организма. Гаран­тирам на 100 процента, че не съм приемал никакви странични добавки — един­с­т­вено и само на национал­ния отбор.“

Плов­див­чанинът, чиято най-силна дис­цип­лина е 400 метра съчетано, смята, че това е краят на неговата плувна кариера: “Не знам какво ще ми бъде наказанието, но ако е от 2 до 4 години, което съм сигурен, че ще бъде тол­кова, ще прик­люча със спорта. Никога не съм си пред­с­тавял, че точно с този анабол може да прик­лючи кариерата ми. Моята вина е, че съм под­писал договор с национал­ния отбор.“

Той пожела да внесе още едно уточ­нение: “След като ни казаха неофициално в петък, на 19 фев­руари, на след­ващия ден беше извикан един от съот­бор­ниците и док­торът му каза да пие повече вода. Ние се зачудихме за какво става въп­рос. Отделно каза на едно от момичетата да се “пок­рие“ в града си. Ние вече поч­нахме да си правим сметка, че нещо са нап­равили. В събота на обяд ни взеха и урина и някой от нас пита в коя лаборатория ще отидат резул­татите, но не ни отговориха. Според мен е лекар­ска грешка, защото няма как и тримата да сме взимали едно й също хапче, по едно й също време. Това се взима на 28 дни, докол­кото знам и съм чел. Отделно ти стои в кръвта 69 месеца.“

България

Икономика

Култура

Новият филм на Теодор Ушев “φ1.618“ тръгва премиерно през есента

Антиутопията “φ1.618“, дело на аниматора, илюс­т­ратор и режисьор Теодор Ушев, ще излезе премиерно на 25 ноем­ври, раз­п­рос­т­ранителите са от “Си…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Суша съсипа царевицата Северозапада

Суша съсипа царевицата Северозапада

Високите тем­ператури и лип­сата на валежи със стопан­ско значение в рав­нин­ните части на Северозападна Бъл­гария причиняват сериозни щети на сто…

Прочети още:

Loading...