Брой 69, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Кристиан Димитров и Хайдук повалиха Риека след драма в края

Кристиан Димитров и Хайдук повалиха Риека след драма в края

Хай­дук (Сплит) изигра един от най-добрите си мачове в иначе разочароващия сезон и победи с 1:0 Риека в 160-ото издание на адриатичес­кото дерби. Един­с­т­вения гол в мача вкара Умут Найир в 72-ата минута след асис­тен­ция на новото попъл­нение Марко Ливая.

Крис­тиан Димит­ров беше титуляр за Хай­дук и цял мач, като се отличи с няколко важни намеси. Големият герой за тима от Сплит беше вратарят Ловре Калинич, който спаси дузпа в шес­тата минута на добавеното време.

Друг от прив­лечените нас­коро фут­болисти — Аалек­сан­дър Качаник­лич, също имаше голяма зас­луга за победата на Хай­дук. Именно той започна атаката, довела до попадението на Найир.

Хай­дук е пети в класирането, на цели 22 точки зад водача Осиек. Риека е на чет­върта позиция, а в топ 3 са Динамо (Заг­реб) и Горица.