Брой 95, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) ПСЖ удари Байерн като гост с два гола на Мбапе

ПСЖ удари Байерн като гост с два гола на Мбапе

Европейс­кият клубен шам­пион Байерн (Мюн­хен) загуби с 2:3 от финалиста в Шам­пион­с­ката лига от миналата година Пари Сен Жер­мен на “Алианц Арена“ в бавар­с­ката столица в първа 1/4-финална среща от най-престижния клубен тур­нир в Европа. Реван­шът в Париж е на 13 април.

Килиан Мбапе в третата минута изведе гос­тите от Париж нап­ред в резул­тата, а в 28-ата Мар­киньос бе точен за 0:2. В 37-ата минута Чупо-Мотинг вкара пър­вия гол за Байерн, а в 60-ата Томас Мюлер изравни. В 68-ата минута Мбапе с втория си гол в мача донесе победата на своите. Така тимът на Маурисио Почетино е близо до тър­сеното отмъщение за поражението с 0:1 от бавар­ците на финала на Шам­пион­с­ката лига през 2020 година.

И в двата тима имаше важни отсъс­т­ващи фут­болисти. Нас­тав­никът на бавар­ците Ханзи Флик не можеше да раз­чита на пол­с­ката голова машина Роберт Леван­дов­ски, както и на друг много важен играч в атаката на мюн­хенци — Серж Гнабри. Лева продъл­жава да лекува травма, докато Гнабри бе аут заради положителна проба за COVID-19.

Аржен­тин­с­кият треньор на ПСЖ Маурисио Почетино пък тряб­ваше да се оправя без италиан­с­ките национали Марко Верати и Алесан­дро Флоренци, които нас­коро дадоха положителни тес­тове за коронавирус. Наказан за нат­рупани жълти кар­тони бе аржен­тин­с­кият халф Леан­дро Паредес, а нападателят Мауро Икарди е кон­тузен.