Брой 149, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Божидар Краев с първи гол за Фамаликао

Божидар Краев с първи гол за Фамаликао

Божидар Краев вкара пър­вия си гол за Фамаликао при победата на тима с 2:1 като гост на Витория Гимараиш в мач от 32 кръг. С този успех тимът на бъл­гар­с­кия национал си гаран­тира оставане в пор­тугал­с­кия фут­болен елита и през след­ващия сезон. 23-годишният роден нападател, който играе за Фамаликао под наем от Мид­тиланд, изравни за 1:1 в 21-ата минута, след като домакините отк­риха с попадение на Бруно Дуарте в шес­тата минута.

Божидар Краев остана на терена до 65-ата минута, когато беше заменен от Иван Хайме. Пет минути преди края резер­вата Ериберто Тавареш донесе победата на гос­тите. Така Фамаликао излезе на десето място с актив от 37 точки и два кръга преди края има аванс от седем точки пред 16-ата позиция, която дава право на учас­тие в бараж за оставане. Витория Гимараиш е на шеста позиция с 42 точки.

Оцеляването в пор­тугал­с­ката първа дивизия доведе до екс­таз феновете на Фамаликао, които пос­рещ­наха отбора с факли пред клуб­ния стадион.