Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Брой 114, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Григор Димитров стартира в Женева от втория кръг

Григор Димитров стартира в Женева от втория кръг

Григор Димитров стартира в Женева от втория кръг

Българският тенисист отпразнува 30-ия си рожден ден в родния Хасково

Григор Димит­ров ще стар­тира дирек­тно от втория кръг на тур­нира на клей в швей­цар­с­кия град Женева от сериите АТП 250. Над­п­реварата с наг­раден фонд 419 470 евро започва днес. Бъл­гар­с­кият тенисист, който получи “уайлд кард“ от организаторите, е пос­тавен под номер 4 и почива на старта. Гришо очаква победителя от двубоя между испан­с­кия ветеран Фер­нандо Вер­даско и квалификант.

29-годишният хас­ков­лия, който загуби пър­вите си мачове в пос­лед­ните два тур­нира на чер­вени кор­тове в Мад­рид и Рим, ще играе в Женева за втори път след 2019 г. Швей­цар­с­ката легенда Роджър Федерер пък се зав­ръща за пър­вия си тур­нир на чер­вено през сезона. Той ще запише едва второ учас­тие за годината след над­п­реварата в Доха през март, в която дос­тигна до чет­вър­т­финалите. Федерер е водач в схемата, а във втория кръг ще се изп­рави срещу победителя от двубоя между Джор­дън Том­п­сън (Авс­т­ралия) и Пабло Андухар (Испания).

В същото време стана Григор Димит­ров доведе половин­ката си Лолита Османова в род­ния Хас­ково, за да отп­раз­нуват 30-ия си рож­ден ден. “Хас­ково е много специално място за мен, имам специални чув­с­тва. Не исках никъде другаде да праз­нувам, освен тук. Гледам да се нас­ладя на момента, да видя родителите ми, да покажа на приятел­ката ми откъде съм. Гор­дея се с род­ния ми град“, обясни Григор. — В пос­лед­ния момент реших да се приберем. Исках да изпол­з­вам момента, че всички са тук, и да се съберем.“

“Пос­лед­ните сед­мици бяха доста трудни за мен, тренирам много. Мачовете не се случиха така, както искам. Пред­с­тоят ми тур­нири в Женева и Фран­ция. Те са важни за мен и се стремя да остана съб­ран със себе си и да продължа да под­дър­жам фор­мата. Играя добър тенис в момента, но просто нямам шанс“, каза Димит­ров.

“Показах на Лолита интерес­ните места в род­ния ми град. По-важното за мен бе да се видим със семейс­т­вото ми, да уточ­ним пътуванията, които пред­с­тоят. За рож­дения ден си пожелавам здраве, защото през тези две години преминаваме през редица труд­ности, доста е странна ситуацията, заради пан­демията. Ден с ден не си прилича“, продължи Гришо.

“Още не съм се вак­синирал, преценяме с моя щаб дали да го нап­равим. Има правила в АТП, които ще бъдат променени от след­ващата сед­мица. Изчак­ваме да ги видим. По време на тур­нирите само по 1 час ни поз­воляват да бъдем навън и да се раз­хож­даме, което не е нор­мално. Пос­лед­ната година едно и също — от корта в хотела, пак на корта, тренировки, мачове… Неп­риятна ситуация“, каза Димит­ров и обясни защо още не се е ваксинирал:“Никога не съм искал да вкар­вам нещо в тялото си, особено в тази ситуация, когато не знаем какво точно пред­с­тав­ляват вак­сините. В момента съм по-скоро против. Но всеки ден излизат нови правила, особено за нас, които пътуваме пос­тоянно — самолети, хора, със сигур­ност вак­сината би била от голям плюс. От дирек­торите в АТП зависи какво ще се случи, те пос­тавят изис­к­ванията.“

“Имам антитела, но вече са намалели, боледувах преди около година и в момента трябва да се пазя още повече. Имам колеги, които си сложиха вак­сина и след това пак хванаха коронавирус“, добави Григор. – Поръчах на майка ми да ми приготви пър­жоли за рож­дения ден. Не сме се виж­дали от пет месеца, така че искам тези дни, в които сме заедно, да ги оценим.“

България

Икономика

Loading...

Култура

Свят

Дания обяви, че носенето на маски няма да е задължително

Дания обяви, че носенето на маски няма да е задължително

Индия регистрира световен рекорд по брой на смъртните случаи от COVID-19 за един ден

Дания обяви вчера пос­лед­ните етапи от плана си за отмяна…

Прочети още:

Loading...

Земеделие