Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Брой 149, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Григор Димитров стартира в Женева от втория кръг

Григор Димитров стартира в Женева от втория кръг

Григор Димитров стартира в Женева от втория кръг

Българският тенисист отпразнува 30-ия си рожден ден в родния Хасково

Григор Димит­ров ще стар­тира дирек­тно от втория кръг на тур­нира на клей в швей­цар­с­кия град Женева от сериите АТП 250. Над­п­реварата с наг­раден фонд 419 470 евро започва днес. Бъл­гар­с­кият тенисист, който получи “уайлд кард“ от организаторите, е пос­тавен под номер 4 и почива на старта. Гришо очаква победителя от двубоя между испан­с­кия ветеран Фер­нандо Вер­даско и квалификант.

29-годишният хас­ков­лия, който загуби пър­вите си мачове в пос­лед­ните два тур­нира на чер­вени кор­тове в Мад­рид и Рим, ще играе в Женева за втори път след 2019 г. Швей­цар­с­ката легенда Роджър Федерер пък се зав­ръща за пър­вия си тур­нир на чер­вено през сезона. Той ще запише едва второ учас­тие за годината след над­п­реварата в Доха през март, в която дос­тигна до чет­вър­т­финалите. Федерер е водач в схемата, а във втория кръг ще се изп­рави срещу победителя от двубоя между Джор­дън Том­п­сън (Авс­т­ралия) и Пабло Андухар (Испания).

В същото време стана Григор Димит­ров доведе половин­ката си Лолита Османова в род­ния Хас­ково, за да отп­раз­нуват 30-ия си рож­ден ден. “Хас­ково е много специално място за мен, имам специални чув­с­тва. Не исках никъде другаде да праз­нувам, освен тук. Гледам да се нас­ладя на момента, да видя родителите ми, да покажа на приятел­ката ми откъде съм. Гор­дея се с род­ния ми град“, обясни Григор. — В пос­лед­ния момент реших да се приберем. Исках да изпол­з­вам момента, че всички са тук, и да се съберем.“

“Пос­лед­ните сед­мици бяха доста трудни за мен, тренирам много. Мачовете не се случиха така, както искам. Пред­с­тоят ми тур­нири в Женева и Фран­ция. Те са важни за мен и се стремя да остана съб­ран със себе си и да продължа да под­дър­жам фор­мата. Играя добър тенис в момента, но просто нямам шанс“, каза Димит­ров.

“Показах на Лолита интерес­ните места в род­ния ми град. По-важното за мен бе да се видим със семейс­т­вото ми, да уточ­ним пътуванията, които пред­с­тоят. За рож­дения ден си пожелавам здраве, защото през тези две години преминаваме през редица труд­ности, доста е странна ситуацията, заради пан­демията. Ден с ден не си прилича“, продължи Гришо.

“Още не съм се вак­синирал, преценяме с моя щаб дали да го нап­равим. Има правила в АТП, които ще бъдат променени от след­ващата сед­мица. Изчак­ваме да ги видим. По време на тур­нирите само по 1 час ни поз­воляват да бъдем навън и да се раз­хож­даме, което не е нор­мално. Пос­лед­ната година едно и също — от корта в хотела, пак на корта, тренировки, мачове… Неп­риятна ситуация“, каза Димит­ров и обясни защо още не се е ваксинирал:“Никога не съм искал да вкар­вам нещо в тялото си, особено в тази ситуация, когато не знаем какво точно пред­с­тав­ляват вак­сините. В момента съм по-скоро против. Но всеки ден излизат нови правила, особено за нас, които пътуваме пос­тоянно — самолети, хора, със сигур­ност вак­сината би била от голям плюс. От дирек­торите в АТП зависи какво ще се случи, те пос­тавят изис­к­ванията.“

“Имам антитела, но вече са намалели, боледувах преди около година и в момента трябва да се пазя още повече. Имам колеги, които си сложиха вак­сина и след това пак хванаха коронавирус“, добави Григор. – Поръчах на майка ми да ми приготви пър­жоли за рож­дения ден. Не сме се виж­дали от пет месеца, така че искам тези дни, в които сме заедно, да ги оценим.“

България

Икономика

Loading...

Култура

Свят

ЮНЕСКО добавя 33 нови обекта към списъка на световното културно наследство

ЮНЕСКО добавя 33 нови обекта към списъка на световното културно наследство

Потвърдени са около две дузини културни обекти, както и 1394 км железопътна линия в Иран

След няколко дни онлайн обсъж­дания Организацията на …

Прочети още:

Loading...

Земеделие