Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон10082020

Брой 151, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.6551 BGN1 GBP = 2.16418 BGN1 CHF = 1.81028 BGN
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) Ричард Мур оглавява британското външно разузнаване МИ-6

Ричард Мур оглавява британското външно разузнаване МИ-6

Ричард Мур оглавява британското външно разузнаване МИ-6

Великоб­ритания наз­начи 57-годишния дип­ломат от кариерата и служител на разуз­наването Ричард Мур за ръководител на Сек­рет­ната разуз­навателна служба — служ­бата за вън­шно разуз­наване, извес­тна като МИ-6, преде Рой­терс.

Мур пос­тъпва в МИ-6 през 1987 г., само четири години преди рух­ването на СССР през 1991 г.

Добре под­гот­вен таен агент, дъл­боко уважаван в разуз­навател­ната общ­ност на Обединеното крал­с­тво, Мур е заемал раз­лични пос­тове в дип­ломацията и сигур­ността, преди да бъде наз­начен на най-високия пост в МИ-6, който ще поеме през есента от Алекс Йън­гър.

Мур се връща в Сек­рет­ната разуз­навателна служба (Secret Intelligence Service, SIS) с огромен опит и ще ръководи работата на група от мъже и жени, чиито неуморни усилия рядко стават пуб­лични, но са от решаващо значение за сигур­ността и благоден­с­т­вието на Обединеното крал­с­тво, каза вън­ш­ният минис­тър Доминик Рааб.

България

Икономика

Зърнопроизводителите вече кандидатстват за кредити с 2% лихва

Зър­ноп­роиз­водителите вече кан­дидат­с­т­ват за кредити с 2% лихва

Приемът е до 16 октомври, а изплащането на средствата - до 21 декември

Отворен е прием за нис­колих­вени кредити за произ­вод­с­тво на пшеница, Ре…

Прочети още:

Loading...

Култура

Спорт

Земеделие

За натровените крави обезщетения има, за отровителя на Марица – нула санкции!

За нат­ровените крави обез­щетения има, за отровителя на Марица – нула сан­к­ции!

А фермерите инвестират в чиста среда

Не знам как минис­т­рите в това правител­с­тво комуникират помежду си, но по отношение на огром­ния проб­лем с…

Прочети още:

Loading...